Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 31 Mayıs 2019, Cuma 10:59
banner

Rauf Denktaş Üniversitesi, karikatürist Cemal Tunceri'yi konuk etti

Rauf Denktaş Üniversitesi, karikatürist Cemal Tunceri'yi konuk ettiKıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Kurucu ve Avrupa Karikatür Örgütleri Federasyonu Üyesi Cemal Tunceri, Rauf Denktaş Üniversitesi'ni ziyaret ederek Mimarlık Programı öğrencileriyle bir araya geldi.
Paylaş  
3
2
2
0

Karikatür alanında ulusal ve uluslararası seviyede üstün başarılar elde eden Cemal Tunceri, Üniversitenin daveti üzerine serbest çizim konusundaki deneyimlerini RDÜ Mimarlık Programı öğrencileriyle paylaştı. 

Kıbrıs, Kanada, Türkiye, İtalya, Bulgaristan, Belçika, Japonya, Makedonya, Yunanistan, Mısır, Endonezya, Kosova, İngiltere, Portekiz ve Güney Kore başta olmak üzere karikatür alanında birçok yarışmada ödül alan Cemal Tunceri, RDÜ Mimarlık öğrencileri ile beraber olduğu bu kısa sürede perspektif, serbest çizim ve çizgi teknikleri ile ilgili uygulamalı çalışmalar gerçekleştirdi.

“Sanata ve sanatçıya verdiği önem doğrultusunda, gerek Kıbrıs’ta gerekse de uluslararası alanda, başta karikatür olmak üzere sanatın birçok dalına katkıda bulunan Cemal Tunceri’yi RDܒde ağırlamaktan büyük onur duyduklarını” belirten RDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, üniversiteye ismini veren Kurucu Cumhurbaşkanı Raif R. Denktaş’ın da, hem iyi bir sanatsever hem de aynı zamanda iyi bir sanatçı olduğunu sözlerine ekleyerek, Cemal Tunceri’ye teşekkür edip, ileriki çalışmalarında başarılar diledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Artan orman yangınlarının ekolojik sistemdeki etkisi bilinenin çok ötesinde"
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şifa Doğan, artan orman yangınlarının ekolojik sistemdeki etkisi bilinenin çok ötesinde olduğunu belirtti.
DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi yeni öğretim yılına hazır
image DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi dünya çapında eğitim vermeyi sürdürüyor.
LAÜ, Lübnan Tripoli Mimari Proje Yarışması'nda değerlendirilecek
image LAÜ Mimarlık bölümü 60000 metre kare büyüklüğünde olan proje ile yarışmaya katılım gösterdi. LAÜ Mimari Projesi Lübnan Tripoli Mimari Proje Yarışması'nda değerlendirilecek