Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 31 Mayıs 2019, Cuma 13:22
banner

Final Üniversitesi'nde "Birleşmiş Milletler" uygulaması

Final Üniversitesi'nde Birleşmiş Milletler uygulamasıUluslararası Final Üniversitesi'nin Model Birleşmiş Milletler öğrenci topluluğu tarafından düzenlenen ve 30 farklı ülkenin temsil edildiği tüm gün süren öğretide Birleşmiş Milletler uygulamalarına örnek oturumlar gerçekleştirildi.
Paylaş  
4
3
3
0

Final Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler öğrenci topluluğu tarafından düzenlenen Birleşmiş Milletler Simülasyon Konferansı’nda (FIU MUN Training Conference) öğrencilere, Birleşmiş Milletler simülasyonu fırsatı sağlayarak diplomatik iletişim, tartışma, kriz müdahalesi ve çözüm önerisi üretme konusunda yeteneklerini geliştirme imkânı sundu.

30 farklı ülkenin temsil edildiği Konferanstaki oturumlar boyunca öğrenciler, dünya ve devletler politikası üzerine araştırma yaparak bilgi edinirken topluluk önünde konuşma ve fikirlerini beyan edebilme yeteneklerini geliştirme ortamı buldu. Final Üniversitesi’nin uluslararası ortamında özellikle Elektrik-Elektronik, Bilgisayar ve İnşaat Mühendislikleri, İngilizce Öğretmenliği, İşletme (lisans ve lisansüstü programları) ile Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarından öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansın ana teması “Suriye Krizi” oldu.

HER KATILIMCININ TEMSİL ETTİĞİ GÖRÜŞLER UZLAŞI ORTAMINDA ELE ALINDI

Gün boyu süren,interaktif oturumlar sayesinde öğrenciler, Suriye Krizi, uluslararası ilişkiler, farklı ülkelerin görüşleri ve yaklaşımları hakkında bilgi ve deneyim sahibi olurken farklı görüşlerin de uzlaşı zemininde ele alındığı bir ortamı deneyimleme olanağı buldu.

Her oturum sonunda tartışılan konular hakkında çözüm önerileri sunma çalışması yapıldı.“Birleşmiş Milletler Simülasyon Konferansı” (FIU MUN Training Conference) sonunda tüm katılımcılara, oturum yöneticilerine ve organizasyon komitesine katılım belgeleri verildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

MonArt resim ve heykel kurslarına kayıtlar devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile MonArt Academy işbirliğinde düzenlenen resim ve heykel kurslarına kayıtlar devam ediyor.
UKÜ, gelişmeye ve fiziki alanda büyümeye devam ediyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2019-2020 Akademik Yılı güz döneminde artan öğrenci hacmine ve yeni açılan programlarının ihtiyaçlarına uygun nitelikte hizmet vermek amacıyla yeni bina yatırımları ile kampüsünü...
DAÜ mezunu Kütahya televizyon programı sunacak
image DAÜ Mimarlık Fakültesi mezunu Hakan Kütahya, TLC'de yayınlanan bir programı sunacak.