Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 3 Haziran 2019, Pazartesi 10:46
banner

UKÜ Kızılay Öğrenci Kulübü "Doğa İçin Sür" temalı etkinlik düzenledi

UKÜ Kızılay Öğrenci Kulübü Doğa İçin Sür temalı etkinlik düzenlediUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı Kızılay Öğrenci Kulübü tarafından öğrencilere çevre duyarlılığı konusunda farkındalık kazandırmak adına "Doğa İçin Sür" adlı etkinlik düzenlendi.
Paylaş  
6
7
6
0

UKÜ Kızılay Kulübü ve Kızılay Derneği ile birlikte “Doğa İçin Sür” adlı etkinlikte,Taşkent piknik alanı civarında temizlik yapıldı. Etkinlik çevreye duyarlı, bilinçli, yaşayan her canlıya değer veren bireylerle tanışmak ve diğer insanları da bu konuda bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirildi. Kulüp öğrencileri gözlemleme fırsatı buldukları Taşkent Piknik alanında, ayrıca oradaki görevlilerden Kıbrıs’a ait flora ve fauna ile birlikteAkdeniz bölgesinin doğal yapısı ve ekosistemi hakkında da bilgilendirildi.

UKÜ Kızılay Kulüp Başkanı Melis Tek etkinliğin amacına değinerek,  Kızılay’ın sadece kan bağışı için değil, bütün konularda insanlara, hayvanlara ve doğaya yardımcı olduğunu göstermek istediklerini kaydetti. Kızılay Kulübü olarak etkinliğidünyayı ve insanları etkileyen çevre kirliliği, sağlık sorunları ile benzeri konularda farkındalık yaratılması adına düzenlediklerini aktaran Tek, bu tür projelerde yer almak, ya da projeler yaratmak, Kızılayınmisyon ve vizyonuna uygun konularda seminerler düzenlemek ve bilgi paylaşım platformu oluşturmak istediklerini de açıkladı.

Tek, gönüllerin de yer aldığı etkinlikte proje kapsamında toplanan atıkların ilgili görevliler tarafından belirlenen atık merkezine götürüldüğünü de vurgulayarak, “Öğrencilerin Kızılay’a daha aktif katılımı olması konusunda teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz bu organizasyonda ayrıca bisikletlerimizle Taşkent Piknik Alanı’ndan UKܒye geri dönüş yaparak, sağlıklı yaşamada vurgu yaptık” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs Üniversiteler Birliği, yeni yönetim kurulunu belirledi: Yeni Başkan Do...
image Kıbrıs Üniversiteler Birliği'nde (KÜB) yeni yönetim kurulu belirlendi. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Doç. Dr. Asım Vehbi'nin KÜB Başkanlığını devralmasına karar verildi.
UKÜ'de "Kuzey Kıbrıs'ta Nüfus ve Siyaset" konuşuldu
image UKÜ - Kıbrıs ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi tarafından düzenlenen seminerde  "Kuzey Kıbrıs'ta Nüfus ve Siyaset" konusu irdelendi.
YKS'nin birinci oturumu KKTC ve Türkiye'de başladı
image Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi saat 10.15'te KKTC ve Türkiye'de başladı.