Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Haziran 2019, Cuma 10:30
banner

UKÜ'de "Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik" konuşuldu

UKÜ'de Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik konuşulduUluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde (UKÜ) "Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik" üzerine etkinlik gerçekleştirildi.
Paylaş  
2
3
2
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimine katkı koymak amacıyla “Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik” konusunda etkinlik gerçekleştirildi.

Protos İnovasyon Merkezi Müdürü Murat Temür etkinlikte gastronomi öğrencilerine kendi kişisel kariyer hayatı ve gastronomi mesleğinin incelikleri hakkında bilgi verdi. Temür,mesleğe ilk adımını İstanbul’da bir fırında çalışarak attığını daha sonra ise Protos Firması’nda çalışmaya başladıktan sonra çikolata ve pasta alanındakariyerini devam ettirdiğini kaydetti. Gastronomi alanında sürekli gelişmeleri takip ettiğini aktaran Temür, öğrencilere ilgilendikleri alana yoğunlaşmalarını, onlarla ilgili gelişmeleri izlemelerini, vizyon sahibi olmalarını ve sürekli bilgi, becerilerini yenilemelerini tavsiye etti. Murat Temür, öğrencilere inandıklarının arkasında durmalarını önererek, “Hayal edin ve gerçekleştirin” dedi.

Kişinin istedikten sonra her şeyi yapabileceğine dikkat çeken Temür, kendi hayatından örnekler vererek ilk iş deneyiminde hiçbir şey bilmediğini, zamanla tecrübe kazanarak alanı ile ilgili birçok konuda donanım sahibi olduğunu açıkladı. Murat Temür konuşmasında, teori ile mutfakta pratiğin çok farklı şeyler olduğunu açıklayarak, gastronomide uygulamanın önemine dikkat çekti.

Gastronomide büyük öneme sahip olan çikolata, buğday gibi ürünlere dikkat çeken Temür, çikolatanın tarihsel süreci, nasıl bulunduğu ve nerelerde tüketildiği hakkında da bilgi verdi.Murat Temür, çikolatacılığın gastronomide geleceğin alanı olduğunu belirterek, tüketim istatistikleri hakkında detaylı paylaşımda bulundu. Etkinliktepastacılık alanında görülen yeniliklere de değinen Temür, buğday üzerinde de durarak, bir buğday tanesinden un, kepek gibi hammaddelerinin elde edilebileceğini açıkladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Kaygı seviyesi yüksek ergen ve çocuklar için erken, önleyici müdahaleler öne...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Okumuşoğlu uluslararası sempozyumda bildiri sundu.
DAÜ Matematik Bölümü, Bakü'de temsil edilecek
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Matematik Bölümü'nden Bakü'deki en prestijli matematik konferansında güçlü temsiliyet...
KISBÜ Okul Liderliği Sertifika Programı başladı
image Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) Proje Araştırma ve Geliştirme Merkezi(PARGEM)'in, Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin katkılarıyla düzenlediği "Okul Liderliği Sertifika Programı" dün Kıbrıs Sosyal Bilimler Ünivers...