Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Haziran 2019, Cuma 07:24
banner

GAÜ International Prep School öğrencilerinden, Dünya Çevre Günü'nde anlamlı etkinlik

GAÜ International Prep School öğrencilerinden, Dünya Çevre Günü'nde anlamlı etkinlikGAÜ International Prep School öğrencileri, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde resimleriyle yarıştı.
Paylaş  
1
2
1
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı The International Prep School ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından düzenlenen “5 Haziran Dünya Çevre Günü Temiz Çevre” konulu resim yarışmasının açılışı Amerikan Kolej’inin ilkokul binasında yapıldı.

Açılışa KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı, Bakanlık görevlileri, Ressam Sevim Erdal, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk ve okul müdürleri katıldı. 

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel ve akabinde GAÜ rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk Dünya Çevre Günü’nü kutlarken Temiz Çevre’nin önemini vurgulayan konuşmalarını yaptı. Year 4 öğrencilerinden Dilaya, Azra ve Olgun “Su” temalı şiirlerini okudu.

5 Haziran Dünya Çevre Günü Temiz Çevre” konulu resim yarışmasına katılan öğrenciler arasında üç öğrenci; Reception, Year 1 ve Year 2 sınıflarından dereceye girerken üç öğrenci de Year 3, Year 4, ve Year 5 sınıflarından derece aldı. Dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Reception, Year 1 ve Year 2 sınıfları arasında 1. İlçem Mertkaya’ya ödülü ressam Sevim Erdal, 2. Miroslava Gavrilova’ya GAÜ Rektörü Kutsal Öztürk , 3. Güven Bağman’a Girne Çevre Koruma Dairesi Sorumlusu Savaş Namsoy tarafından verildi. Year 3, Year 4, Year 5 sınıfları arasında 1. Tityana Nart Yousef Janbout’a ödülü KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, 2. Altynai Ilipaeva’ya Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı ve 3. Cahit Recaioğlu’na The International Prep School müdürü Fatoş Mertekci tarafından verildi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından sertifika ve “Daha Yeşil bir Dünya için Sen de Tohum Ek” temalı ‘Yaşayan Kalem’ hediye edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Özyiğit, dışarıda kalan 47 öğrenci hakkında konuştu: "Eğitim Bakanlığı yaz se...
image Milli Eğitim ve Kültür eski Bakanı Cemal Özyiğit, mevcut Eğitim Bakanlığının yaz dönemini uyuyarak geçirdiğini vurgulayarak, “47 öğrenci dışarıda kaldı. Bu 47 öğrencinin nasıl dışarıda kaldığını anlamış değilim” ifade...
"Kaygı seviyesi yüksek ergen ve çocuklar için erken, önleyici müdahaleler öne...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Okumuşoğlu uluslararası sempozyumda bildiri sundu.
DAÜ Matematik Bölümü, Bakü'de temsil edilecek
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Matematik Bölümü'nden Bakü'deki en prestijli matematik konferansında güçlü temsiliyet...