Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Haziran 2019, Cuma 16:39
banner

UKÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri "Ekip Çalışması" temalı etkinlik gerçekleştirdi

UKÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri Ekip Çalışması temalı etkinlik gerçekleştirdiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü 3. sınıf öğrencileri, "Sosyal Hizmet Yönetimi" dersi kapsamında takım çalışması ve bir ekip ile birlikte hareket etmenin sorumluluğunu deneyimlemek amacıyla "Marşmelov Kulesi" adlı etkinliği gerçekleştirdi.
Paylaş  
4
5
4
0

“Sosyal Hizmet Yönetimi” ders danışmanı Buse Erzeybek yönetiminde gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler eğlenerek ve pratik yaparak takım olma yanı sıra ekip olarak hareket etme konusunda bilgilerini pekiştirdiler.

Kendi aralarında oluşturdukları gruplar halinde öğrencilerin ekipler oluşturduklarını kaydeden Öğretim Görevlisi Erzeybek, etkinlik kapsamında her grubabelirli sayıda makarna ilemarşmelov dağıtıldığını ve kendilerinden en yüksek kuleyi yapmaları istendiğini dile getirdi. Buse Erzeybek düzenlenen etkinlikte öğrencilerin kısıtlı sürede organize olma, bir ekip içerisinde belirli bir lider olmadan rol dağılımı yapma, stratejik düşünme, sorun çözme yöntemleri geliştirmeyanı sıra iletişimbecerilerini geliştirme fırsatı yakaladıklarını açıkladı. Öğrencilerin etkinlikte hem becerilerini geliştirdiklerini hem de eğlenerek, kaynaştıklarına dikkat çeken Erzeybek, etkinlik sonrasında ise bir değerlendirme yapıldığının altını çizdi.

Öğretim Görevlisi Erzeybek, etkinlik sonunda yapılan değerlendirme sonucunda ortaya çıkan geribildirimin öğrencilere sunulduğunu belirterek, “Öğrencilerinmesleğe atılmadan önce işin zorluklarını öngörebilme, iletişimin ne kadar önemli olduğunu kavrama, ekibin uyumlu bir şekilde çalışması sonucunda istenilen sonuca arzulanan zamanda ulaşılmasının mümkün olduğunu fark etme gibi kazanımları deneyimleyerek öğrendiler” ifadesini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ öğrencileri çevreye duyarlı projeleri ile dikkat çekti  
image Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencileri Gaziveren Anaokulu'na paletten oturma grubu yaptı.
Kemal Bolayır'ın "Benim Adım Kıbrıs II" adlı kitabı yayımlandı
image UKÜ'lü Akademisyen Doç. Dr. Kemal Bolayır'ın "Benim Adım Kıbrıs II" adlı kitabı yayımlandı.
DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi'ne başvuru kabul ediliyor
image İstanbul'daki Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ortak eğitimini sürdüren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi, 2019 - 2020 Akademik Yılı için başvuru kabul etmeye başladı.