Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Haziran 2019, Cuma 16:39
banner

UKÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri "Ekip Çalışması" temalı etkinlik gerçekleştirdi

UKÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri Ekip Çalışması temalı etkinlik gerçekleştirdiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü 3. sınıf öğrencileri, "Sosyal Hizmet Yönetimi" dersi kapsamında takım çalışması ve bir ekip ile birlikte hareket etmenin sorumluluğunu deneyimlemek amacıyla "Marşmelov Kulesi" adlı etkinliği gerçekleştirdi.
Paylaş  
4
5
4
0

“Sosyal Hizmet Yönetimi” ders danışmanı Buse Erzeybek yönetiminde gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler eğlenerek ve pratik yaparak takım olma yanı sıra ekip olarak hareket etme konusunda bilgilerini pekiştirdiler.

Kendi aralarında oluşturdukları gruplar halinde öğrencilerin ekipler oluşturduklarını kaydeden Öğretim Görevlisi Erzeybek, etkinlik kapsamında her grubabelirli sayıda makarna ilemarşmelov dağıtıldığını ve kendilerinden en yüksek kuleyi yapmaları istendiğini dile getirdi. Buse Erzeybek düzenlenen etkinlikte öğrencilerin kısıtlı sürede organize olma, bir ekip içerisinde belirli bir lider olmadan rol dağılımı yapma, stratejik düşünme, sorun çözme yöntemleri geliştirmeyanı sıra iletişimbecerilerini geliştirme fırsatı yakaladıklarını açıkladı. Öğrencilerin etkinlikte hem becerilerini geliştirdiklerini hem de eğlenerek, kaynaştıklarına dikkat çeken Erzeybek, etkinlik sonrasında ise bir değerlendirme yapıldığının altını çizdi.

Öğretim Görevlisi Erzeybek, etkinlik sonunda yapılan değerlendirme sonucunda ortaya çıkan geribildirimin öğrencilere sunulduğunu belirterek, “Öğrencilerinmesleğe atılmadan önce işin zorluklarını öngörebilme, iletişimin ne kadar önemli olduğunu kavrama, ekibin uyumlu bir şekilde çalışması sonucunda istenilen sonuca arzulanan zamanda ulaşılmasının mümkün olduğunu fark etme gibi kazanımları deneyimleyerek öğrendiler” ifadesini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ Internatıonal Prep School öğrencileri için mezuniyet töreni gerçekleşti
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı The International Prep School 2018-2019 mezuniyet töreni görkemli bir şekilde GAÜ Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de geçekleşti.
KTÖS, okul ihtiyaçlarının yaz aylarında tamamlanması çağrısında bulundu
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Örgütlenme Sekreteri Akgün Kaçmaz, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın yeni eğitim-öğretim yılının sorunsuz başlaması ve eksikliklerin giderilmesi için yaz aylarını bir fırsat...
İlköğretimde karneler yarın verilecek
image İlköğretimde eğitim gören 27 bin 448 öğrenci yarın karnelerini alarak yaz tatiline başlayacak.