Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Haziran 2019, Pazar 09:48
banner

UKÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerinin dönem boyunca gerçekleştirdikleri topluma hizmet projeleri tanıtıldı

UKÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerinin dönem boyunca gerçekleştirdikleri topluma hizmet projeleri tanıtıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında üretilen sosyal sorumluluk projelerinin tanıtım sunumları yapıldı.
Paylaş  
2
3
2
0

UKÜ'dan verilen bilgiye göre, Topluma Hizmet Uygulamaları dersinin yürütücüsü Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, ders kapsamında öğrencilerin gruplar halinde seçtikleri kurum veya kuruluşlara hizmet verdiklerini açıkladı. Özdemir, bahar dönemi boyunca hazırlanan projelerin amacının öğrencilerde toplumsal sorumluluk bilinci yaratmak, özgüvenlerini geliştirmelerine katkıda bulunmak ve özdenetim duygusunu geliştirmek olduğunu kaydetti. Toplumun farklı katmanlarında yaşanan problemleri belirlemek amacıyla bu projeyi gerçekleştirdiklerini aktaran Özdemir, belirlenen bu problemlerin öğrenciler tarafından çözüme ulaştırılması açısından da önemli olduğunu belirtti. Yrd. Doç. Dr. Özdemir, öğrencilerin eğitimleri süresince bu tür aktivitelerde yer alarak başarılı sonuçlar almalarının meslek hayatlarında daha fazlasını başarabileceklerinin ön teminatı olduğuna inandığını da kaydetti.

Etkinlikte, “Kanser ve Lösemili Çocuklara Yaşam Motivesyonu Sağlamak”, “Engelsiz Yaşam”, “Kadın Sığınma Evi’nde Yer Alan Kişilerle Aktivite Yapma”, “Vahşi Yaşam Farkındalığı ve Okul Öncesinde Çevre”, “Çocuk Esirgeme Kurumu’nda Eğitsel Faaliyetler”, “Evrensel Hasta Hakları Konusunda Bilgilendirme”, “Kuşları Koruma Programına Destek” gibi konular işlendi. Etkinlikte ayrıca Kıbrıs’ın doğal ve yerel güzelliklerini tanıtan bir de web sitesi yapılarak site hakkında da bilgi verildi. Öğrenciler projeler kapsamında çeşitli aktiviteler ve düzenlenen kermesle elde edilen maddi geliri yardımda bulanarak, 15’ten fazla faklı projeye imza attılar.

Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Programı Öğrencisi Nebil Ulca projeler sayesinde insanların mutlu olduklarını gözlemlediklerini belirterek, ders kapsamında da çevrelerini inceleyebilme ve toplumsal sorunları keşfetme gibi konularda nasıl katkı koyabileceklerini öğrendiklerini açıkladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ'de biyomedikal mühendisliği eğitimi verilecek
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi'nde Biyomedikal Mühendisliği eğitimi verileceğini, yeni programın eğitim dilinin İngilizce olacağını açıkladı.
"Lefke kenti tarihi dokusuyla özgün niteliklerini koruyor"
image LAÜ Akademisyenleri, çalışmalarında Lefke'nin geleneksel konutlarını incelediler...
UKÜ Basın Emekçilerinin Bayramını Kutladı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçim, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.