Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 18 Haziran 2019, Salı 09:00
banner

Final Üniversitesi Burs ve Sıralama Sınavı gerçekleşti

Final Üniversitesi Burs ve Sıralama Sınavı gerçekleştiFinal Üniversitesi'nin 2019-2020 Akademik Yılı Burs ve Sıralama Sınavı gerçekleşti.
Paylaş  
1
2
1
0

KKTC liselerinden mezun KKTC vatandaşları ile lise eğitimini kesintisiz 4 yıl KKTC'de tamamlayan TC vatandaşı adayların katıldığı sınav sonuçlarına göre öğrencilere %50 ila %100 arası burs verilecek. Rekor sayıda adayın katıldığı sınav sonuçları www.final.edu.tr resmi sayfasından yayınlandı.

FİNAL ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARINA İŞ GARANTİSİ

Final Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Burs ve Sıralama Sınavı, Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen ve tercihen İngilizce sorularından oluşan çoktan seçmeli kitapçıklardan oluştu. Sınav sonrasında adaylar tercihte bulundukları programlardan birine yerleştirilecek.

Final Üniversitesi’nin Eğitim, Fen Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri fakülteleri ile Turizm ve Mutfak Sanatları, Beden Eğitimi ve Spor yüksekokullarına bağlı lisans programlarına girebilmek için yapılan sınav sonucuna göre başarı kriteri baz alınarak öğrencilerin %50, %60, %70, %80, %90 ve %100 burs oranları belirlenecek. Burslar, Üniversite eğitim süresi boyunca kesintisiz devam edecek.

Sınav neticesinde, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Turizm Ve Otel İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji (Türkçe ve İngilizce) programlarına yerleştirilecek öğrencilere kayıt sonrasında noter onaylı işe alım garanti belgesi verilecek. Sınav sonuçları ve burs oranları sonuc.final.edu.tr  adresinden öğrenilebilecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Lefke kenti tarihi dokusuyla özgün niteliklerini koruyor"
image LAÜ Akademisyenleri, çalışmalarında Lefke'nin geleneksel konutlarını incelediler...
UKÜ Basın Emekçilerinin Bayramını Kutladı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçim, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
"F-35 programında bulunan ülkeler tarafından Türkiye'ye destek mesajı gelmesi...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Dr. Akyar, "F-35 programında bulunan ülkeler tarafından Türkiye’ye destek mesajı gelmesi beklenmektedir” dedi.