Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 20 Haziran 2019, Perşembe 15:54
banner

Final Üniversitesi, Genç Gazeteciler Eğitim Programı'na ev sahipliği yapıyor

Final Üniversitesi, Genç Gazeteciler Eğitim Programı'na ev sahipliği yapıyorFinal Üniversitesi, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu'nun (FIJET) Genç Gazeteciler Eğitim Programı 2019’a ev sahipliği yapıyor. FIJET Genç Gazeteciler Eğitim Programı’na bu yıl Bulgaristan, Fas, Hırvatistan, Türkiye, Kenya, Tacikistan ve ülkemizden gençler katılıyor.
Paylaş  
4
4
4
0

Seyahat yazarı ve turizm gazetecilerinin doğru, tarafsız, aydınlatıcı ve etkileyici içeriği olan turizm yazıları yazabilmeleri ve dolayısıyla dünya turizmine katkıda bulunmaları amacıyla düzenlenen program, Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak’ın açılış konuşması ile başladı.Final Üniversitesi’nin ağırladığı “FIJET Genç Gazeteciler Eğitim Programı” kapsamında katılımcılar bir hafta süreyle her gün farklı bir şehri gezecek. Program kapsamında Gazimağusa, Girne, Lefkoşa ve Lefke’ye gidecek olan katılımcılar, Bellapais Manastırı, Girne Limanı, Lefkoşa Surlar içi, Büyük Han, Mağusa Surlar içi, Othello Kalesi, Soli Harabeleri, VuniPalace gibi ülkemizin tarihi ve turistik zenginliklerini görme fırsatı bulacak.

DAHA İYİ BİR KÜLTÜRLER ARASI İLETİŞİM İÇİN TURİZM VE TEKNOLOJİNİN ÖNEMİ

Final Üniversitesi Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nafiya Güden ile işbirliği dahilinde hazırlanan ve bu yıl “Daha iyi bir kültürler arası iletişim için turizm ve teknolojinin önemi” temasının işlendiği programda, ilk gün “E-turizm ve Destinasyon Yönetimi” konuları masaya yatırıldı. Turizm konularına ek olarak fotoğrafçılık dalı ile ilgili kısa bir sunum yapan ve Kıbrıs’ın tarihini anlatan, kişisel fotoğraf sergisiyle bu eğitime destek olan Richard Chamberlain ise, antika fotoğraf makinaları ve çekmiş olduğu resimler ile oldukça büyük ilgi gördü. FIJET Genç Gazeteciler Eğitim Programı’na ayrıca bu yıl, Romanya Bükreş Ekonomi Üniversitesi Turizm Ekonomisi Profesörü Gabriela Tigu ve Hırvatistan Vern Üniversitesi Turizm Yönetimi Profesörü Amelia Tomaseviç de konuk konuşmacı olarak katılacaklar.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Deniz İşçioğlu AÖA Yönetim Kurulu Üyeliği'ne getiri...
image DAÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Deniz İşçioğlu Atatürk Öğretmen Akademisi Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi.
GAÜ denizcilik alanında ki iki yeni bölüm için öğrenci alımlarına başlıyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, 2019-2020 Akademik yılında Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Deniz Brokerliği ile Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümlerini ekledi.
DAÜ, bu yaz 800 öğrenciyi ağırlıyor
image DAÜ, 10. Uluslararası Yaz Okulu 17 farklı ülkeden 800 öğrenciyi ağırlıyor.