Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 20 Haziran 2019, Perşembe 17:24
banner

UKÜ'nün Yerleştirme ve Burs Sınavı'na rekor katılım

UKÜ'nün Yerleştirme ve Burs Sınavı'na rekor katılımUKÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı rekor katılım ile gerçekleşti.
Paylaş  
3
3
3
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne giriş için KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik UKÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı yapıldı.

Üniversitenin Lefkoşa Kampüsü, Mağusa Namık Kemal Lisesi ve Güzelyurt Türk Maarif Koleji’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören UKÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na toplam 905 kişi katıldı.

Sınava giren öğrenciler, bu yıl öğrenci alımına başlayacak Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi ile toplam 12 Fakülte, 4 Yüksekokul ve 3 Meslek Yüksekokulu ve bunlara bağlı toplam 157 önlisans ve lisans programı arasından hedeflerine en uygun olan bölüm için tercih yapabilecekler.

UKÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’nda başarılı olan öğrenciler %100, %75, %50, %25 eğitim bursu hakkı kazandılar.

23. Eğitim yılına giren Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi yetkilileri, doğru stratejiler ile kaliteli eğitim için sürekli yapılan yatırımların sonucunda ulaşılan başarının öğrenciler tarafından anlaşılmasından ve üniversiteye gösterilen yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Aday öğrenciler sınav sonuçlarını ve burs oranlarını üniversitenin kurumsal web sitesinden http://www.ciu.edu.tr/oybss/sinav-sonuc.html veya UKÜ Tanıtım Ofisi’ne telefon ile ulaşarak (+90 392  671 11 11 – Dahili 2073 veya 2083) öğrenebilir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ, Ünlü Şef Sedat Demir'i ağırladı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından öğrencileri sektör temsilcileriyle buluşturmak, onların akademik ve kişisel gelişimle...
LAÜ Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve teması “Benim Gözümden Lefke” olarak belirlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.
Özgöker: "Kıbrıs'ın doğusundaki doğal gaz, Avrupa'nın 30 sene ihtiyacını karş...
image KAÜ Rektörü Prof. Dr. Özgöker, Doğu Akdeniz'deki enerji mücadelesi hakkında açıklamalarda bulundu. Özgöker, "Kıbrıs’ın doğusunda keşfedilen doğal gaz, Avrupa'nın 30 sene ihtiyacını karşılayacak miktardadır" dedi.