Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Temmuz 2019, Çarşamba 08:15
banner

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, YÖK Başkanı Saraç ile KKTC'deki üniversitelerin durumunu görüştü

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, YÖK Başkanı Saraç ile KKTC'deki üniversitelerin durumunu görüştüMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, YÖK Başkanı Saraç'ı ziyaret etti. Görüşmede KKTC'deki üniversiteler ve bu üniversitelerdeki öğrencilerin durumları masaya yatırıldı.
Paylaş  
4
4
4
1

banner

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’de bulunan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette Bakan Çavuşoğlu'na Müsteşar Aytunç Şirket, Yükseköğretim, Planlama, Denetleme, Akreditasyon, Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Akile Büke, YÖDAK Üyesi Hasret Balcıoğlu, Yüksek Öğrenim ve Dış ilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler ve KKTC Ankara Büyükelçiliğinden üst düzey yetkililer eşlik etti. ​

YÖK heyetinde YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Rahmi Er ile YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Şişman ve Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan hazır bulunurken, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran da görüşmeye katıldı. 

Ziyarette KKTC'deki üniversiteler ve bu üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin durumları masaya yatırıldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
1
 
0
 
4
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Temmuz 2019, Cuma
        - Bursa

banner
banner
banner
banner

DAÜ QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda 168'inci
image Doğu Akdeniz Üniversitesi, QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda 168'inci sırada yer aldı.
DAÜ-SEN: "YÖDAK daha da güçlendirilmeli ve özerk olmalıdır"
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu'nun (YÖDAK) daha da güçlendirilmesi ve özerk  olması gerektiğini savundu.
DAÜ ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arasında işbirliği protokolü
image DAÜ ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.