Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 12 Temmuz 2019, Cuma 11:12
banner

DAÜ, Uluslararası Ex-Libris Yarışması'na hazırlanıyor

DAÜ, Uluslararası Ex-Libris Yarışması'na hazırlanıyorDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Uluslararası Ex-Libris Yarışması’na hazırlanıyor.
Paylaş  
2
3
2
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ile Polonya Katowice’den Silesia Üniversitesi iş birliğinde Uluslararası Ex- Libris Yarışması gerçekleştiriliyor.

Söz konusu yarışma, kitapların sahiplik göstergesi olarak yaratılan yüksek estetik özellikleri taşıyan, sanatsal ve teknik kaliteye sahip özgün ex-libris baskılarını bir araya getirip değerlendirmek, sanatçıları teşvik etmek ve ex-libris sanatını topluma tanıtıp, bu alana olan ilgiyi artırmak amacıyla düzenlenip, dünyanın tüm ülkelerinden gelecek olan sanatçı ve tasarımcıların eserlerine kapılarını açıyor.

Konunun serbest olacağı söz konusu yarışma sonunda verilecek olan birincilik ödülü “Spirit” özel konusu dalında olacaktır. Yarışma kapsamında sunulacak olan ex-librisler, “Spirit” temasına olan özgünlük ve orjinallik ilkelerine, sanatsal, teknik ve estetik değerlere ve eserdeki resim ile yazı arasındaki ilişkinin kalitesine göre değerlendirilecektir.Katılımcıların 5 farklı eser ile katılabileceği yarışmaya başvurular 1 Ekim 2019 tarihine kadar yapılabilecek. Gerçekleştirilecek olan söz konusu yarışma sonunda hem DAܒde hem de Silesia Üniversitesi’nde düzenlenecek olan sergi ile birçok eser arasından seçilecek olan en iyi eserler sergilenecek. Yarışmaya başvuru veya detaylı bilgiye http://vacd.emu.edu.tr/exlibris internet  adresinden ulaşılabilir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni Menteş kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunmasını inceled...
image LAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Menteş, uluslar arası konferansta LAÜ'yü temsil etti.
DAÜ - KAM Kıbrıs Araştırmaları Dergisi makale kabulüne başladı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi'nin (DAÜ -KAM) süreli yayınlarından Kıbrıs Araştırmaları Dergisi, makale kabulüne başladı.
UKÜ'lü öğrencilerden örnek davranış
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ile Kütüphane Kulübü’nün işbirliğinde sınav döneminde sınıflarda ve kütüphanede kalan 1000 adetten fazla plastik şişe ve atıklar toplanarak, geri dönüşüm kutu...