Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 12 Temmuz 2019, Cuma 18:37
banner

LAÜ öğretmen adayları masterkids eğitimi hakkında bilgilendirildi

LAÜ öğretmen adayları masterkids eğitimi hakkında bilgilendirildiLefke Avrupa Üniversitesi Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü tarafından düzenlenen Masterkids Eğitimi'ne konuşmacı olarak katılan Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi Koordinatörü Mert Balın, LAÜ öğretmen adaylarına yaratıcı bir öğrenme programı sunan masterkids eğitimi ilgili bilgiler verdi.
Paylaş  
6
7
6
0

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi Kıbrıs’ta yaşayan çocuklara sanat, bilim ve teknoloji dallarında hizmet veren fiziki bir merkez olduğunu dile getiren Balın, MasterKids eğitiminin 3-13 yaş arası çocuklara göre hazırlanmış, farklı programlar sunan, yaratıcı bir öğrenme programı olduğunu belirtti.

MasterKids eğitim felsefesinin Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) profesör olan Seymour Papert’ın öğrenme teorisi olan konstrüktivizmden ilham aldığını dile getiren Balın, MasterKids programının farklı yaşlardan birçok çocuğun keşfetmeye ve öğrenmeye teşvik edildiği bir ortamı yaratmakta olduğunu örnekler vererek öğrencilere açıkladı.

Öğrencilere programın, sürekli güncellenen içerik ve materyalleri ile  çocukların yaratıcılıklarına katkıda bulunan, öğrenmeyi eğlenceli kılan bir program olduğunu, çocuklarla çalışılarak, yıllar içerisinde denendiğini ve geliştirildiğini aktaran Balın, özel olarak tasarlanmış, temalı programlar, küçük gruplar halinde çocuklara LEGO Education setleri, tabletler ve konulara göre özel geliştirilmiş ürünlerle gerçekleştirildiğini ifade etti.

Çağanağa: Öğrencilerin dünyada sürdürülen güncel eğitimlerden haberdar olmalarını sağlıyoruz

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çağda Kıvanç Çağanağa, LAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine farklı eğitim tekniklerini öğreten faaliyetler  ile sadece akademik ve entellektüel olarak değil çağın gereklerini yerine getiren, hayat boyu öğrenme felsefesini benimsettiklerini belirtti. Çağanağa, öğrencilerin mesleğe başarılı bireyler olarak yetişmelerini sağlayan bir eğitim anlayışı doğrultusunda farklı etkinliklerle öğrencilerin dünyada sürdürülen güncel eğitimlerden haberdar olmalarını sağladıklarını söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni Menteş kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunmasını inceled...
image LAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Menteş, uluslar arası konferansta LAÜ'yü temsil etti.
DAÜ - KAM Kıbrıs Araştırmaları Dergisi makale kabulüne başladı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi'nin (DAÜ -KAM) süreli yayınlarından Kıbrıs Araştırmaları Dergisi, makale kabulüne başladı.
UKÜ'lü öğrencilerden örnek davranış
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ile Kütüphane Kulübü’nün işbirliğinde sınav döneminde sınıflarda ve kütüphanede kalan 1000 adetten fazla plastik şişe ve atıklar toplanarak, geri dönüşüm kutu...