Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 15 Temmuz 2019, Pazartesi 16:06
banner

LAÜ Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

LAÜ Fotoğraf Yarışması sonuçlandıLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve teması “Benim Gözümden Lefke” olarak belirlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.
Paylaş  
7
7
7
0

Sahip olduğu doğal güzellikleri ve barındırdığı tarihi zenginlikleriyle çeşitli medeniyetlerin kültürel mirasına binlerce yıldır ev sahipliği yapan Lefke ilçesinin bu değerlerini fotoğraflarla belgelemek ve ülkemiz fotoğraf sanatına katkı koymak adına bu yıl ilki düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışmasına 49 katılımcı 388 eserle katıldı. Yarışma, ‘öğrenciler’ ve ‘öğrenci olmayanlar’ olarak iki ana bölüm şeklinde ve her iki bölümde de renkli ve siyah-beyaz olmak üzere iki alt kategori şeklinde düzenlendi.

Yarışmada ülkemizin değerli fotoğraf sanatçıları, ressam ve akademisyenlerinin bulunduğu seçici kurul (Jüri) üyeleri; Feridun Işıman (Ressam), Mehmet Gökyiğit (Fotoğraf Sanatçısı), Salih Sevindik (Fotoğraf Sanatçısı), Atila Karaderi (Fotoğraf Sanatçısı, Öğretmen), Ediz Tuncel (Fotoğraf Sanatçısı, Akademisyen), Faruk Kalkan (LAÜ İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı), Birsel Matara (LAÜ İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi) tarafından gönderilen eserler değerlendirilip bölüm ve kategorilere göre kazananlar belirlendi.

Bölüm ve Kategorilere Göre Kazananlar

‘Öğrenci Olmayanlar’ ana bölümünün renkli kategorisinde “Single Rock” adlı eseri ile Saydam Soy birincilik, “Yeşil Lefke’m” adlı eseri ile Yıltan Taşçı ikincilik, “Yeşil Lefke” adlı eseri ile Hasan Karlıtaş üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Bu kategoride 25 eser de sergilenmeye değer bulundu.

‘Öğrenci Olmayanlar’ ana bölümünün siyah-beyaz kategorisinde “Lefke’de Tavla Keyfi” adlı eseri ile Yıltan Taşçı birinci, “Sessiz Liman” adlı eseri ile Cem Cengiz ikinci, “Lefke Konakları” adlı eseri ile Ayla Atay ise üçüncü olarak belirlendi. Bu kategoride 17 eser de sergilenmeye değer bulundu.

‘Öğrenciler’ ana bölümünün renkli kategorisinde “Ancient Kingdoms” adlı eseri ile Toseef Rehman birinci, “Pir Paşa Camii ve Anıt Çınar Ağacı” adlı eseri ile Mikail Kolçelik ikinci, “Eski Yapılar” adlı eseri ile Şükran Beyza Düzer üçüncü geldi. Bu kategoride 27 eser sergilenmeye değer bulundu.

‘Öğrenciler’ ana bölümünün siyah-beyaz kategorisinde “Gemikonağı Gün Batımı” adlı eseri ile Yaşar Demirci birinci, “Sinless” adlı eseri ile Toseef Rehman ikinci, “Boy Camera Fascination” adlı eseri ile Kofi Arku Bansah üçüncü olarak belirlendi. Bu kategoride 31 eser sergilenmeye değer bulundu.

Ayrıca yarışmanın genelinde “Pitoresk” adlı eseri ile Yıltan Taşçı jüri özel ödülünün de sahibi oldu.

LAܒnün 2019-2020 Akademik Yılı’nın açılışı ile birlikte planlanacak bir tarihte bir tören düzenlenecek ve derece alan yarışmacılara ödülleri takdim edilecek. Ayrıca ödül alan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler, açılacak olan sergiyle sanatserverlerin beğenisine sunulacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ Yaz Yüzme Kursları'nın 2. kısmı başlıyor 
image GAÜ Spor Koordinatörlüğü bünyesinde düzenlenen  Yaz Okulları Yüzme Kursları'nın ilk kısmının başarıyla ve yoğun ilgiyle karşılanmasının ardından, Yüzme Kurslarının ikinci kısmı 22 Ağustos tarihinde başlıyor.
GAÜ Drama Ve Oyunculuk Bölümü özel yetenek sınavları 10 ve 13 Eylül'de
image Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölümü, 2019-2020 Akademik Yılı özel yetenek sınavı, 10 Eylül Salı günü Ankara ve 13 Eylül Cuma günü Girne’de gerçekleştirilecek.
UKÜ Lisansüstü Programlarına başvurular devam ediyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi için 22 doktora ve 51 yüksek lisans olmak üzere toplam 73 lisansüstü programa öğrenci kabul ediyor.