Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Temmuz 2019, Salı 12:16
banner

Final Üniversitesi yaz okulu öğrencilerinden Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na ziyaret

Final Üniversitesi yaz okulu öğrencilerinden Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na ziyaretFinal Üniversitesi’nin 14-18 yaş arasında gençlere yönelik hazırladığı “Yaz Okulu” programında bu yıl KKTC’ye gelen öğrenciler Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler’i ziyaret etti.
Paylaş  
7
8
7
0

Ziyarette Sakarya’dan gelerek Final Üniversitesi Yaz Okulu programına katılan beş öğrenci de hazır bulundu. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Yüksek Öğrenim Uzmanlarından Elif Çoruhlu’nun girişimleriyle Sakarya’dan programa katılan öğrenciler duydukları memnuniyeti ifade etti.

Kabulde konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, öncelikle programı geliştirerek ülkemizi ve ülkemizin yükseköğrenim imkanlarını tanıtmaya yönelik katkıda bulunan Final Üniversitesi’ne teşekkür etti. Öğrencilerin ülkemize gelerek bu tür programlara katılmasının önemine değinen Ziya Öztürkler; “Biz ülkemizdeki yükseköğrenim faaliyetlerimizi ve geliştirdiğimiz olanaklarımızı elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz. Öğrencilerin bizzat buraya gelerek bu yaşantıyı deneyimlemeleri çok faydalıdır. Bu tür programları destekliyoruz ve artmasını önemsiyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN GÖRÜŞLER

Final Üniversitesi Yaz Okulu programına katılarak yoğun İngilizce dersleriyle sosyal aktivitelere katılan Sakaryalı öğrenciler şunları söyledi.

Cemre Cansu Kurt: “Biz Elif Hanım’ın destekleriyle bu programa katıldık. Burada yoğun İngilizce dersleri aldık. Final Üniversitesi’ndeki tüm hocalar ve çalışanlarla çok güzel iletişim kurduk; İngilizcemizi geliştirme fırsatı yakaladık. Ayrıca bizim için tüm detayları düşünülmüş sosyal aktiviteler planlanmıştı. Hepsinden de keyif aldık. Bunu sağlayan herkese teşekkür ederiz.”

Merve Sıla Ece: “Ben hocalarımın yönlendirmeleri ile buraya katıldım. Çok keyifli ve öğretici bir programdı. Herkese teşekkür ederim.”

Zeynep Akaltın: “Ben Üniversite tercih dönemimdeyim. Hayalimde Hukuk var. Umuyorum ki burada üniversite eğitimi alabilirim. Program sayesinde hem öğrenip hem de sosyal aktivitelere katılabilmek çok hoşumuza gitti.”

Elenay Melisa Angın: “Programdaki gezilerimiz sayesinde Lefkoşa, Mağusa, Girne’yi gördük. Hafta içi sabahtan öğleden sonraya kadar İngilizce dersleri aldık. Sonrasında da dinlenip sosyal aktivitelere katıldık. Her şey çok güzeldi.”

Yusuf Ali İlmek: “Burada bulunduğumuz süre boyunca çok faydalı dersler aldık ve faaliyetlere katıldık. Sadece İngilizcemizi geliştirmekle kalmadık; Kıbrıs’a özgü yemekler de yaptık, denize ve havuza da gittik. Herkese çok teşekkür ederiz.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ Yaz Yüzme Kursları'nın 2. kısmı başlıyor 
image GAÜ Spor Koordinatörlüğü bünyesinde düzenlenen  Yaz Okulları Yüzme Kursları'nın ilk kısmının başarıyla ve yoğun ilgiyle karşılanmasının ardından, Yüzme Kurslarının ikinci kısmı 22 Ağustos tarihinde başlıyor.
GAÜ Drama Ve Oyunculuk Bölümü özel yetenek sınavları 10 ve 13 Eylül'de
image Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölümü, 2019-2020 Akademik Yılı özel yetenek sınavı, 10 Eylül Salı günü Ankara ve 13 Eylül Cuma günü Girne’de gerçekleştirilecek.
UKÜ Lisansüstü Programlarına başvurular devam ediyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi için 22 doktora ve 51 yüksek lisans olmak üzere toplam 73 lisansüstü programa öğrenci kabul ediyor.