Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Temmuz 2019, Salı 16:05
banner

UKÜ'de '19. Avrupa Dijital Hükümet Konferansı' düzenleniyor

UKÜ'de '19. Avrupa Dijital Hükümet Konferansı' düzenleniyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ev sahipliğinde, '19. Avrupa Dijital Hükümet Konferansı' düzenleniyor.
Paylaş  
6
8
5
0

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğberk Kaya, 19. Avrupa Dijital Hükümet Konferansı’nın 24 – 25 Ekim 2019’da gerçekleştirileceğini kaydetti. Kaya, konferansta üniversite bünyesinde bulunan akademisyenlerin organizasyon komitesinde yer alacığını ifade ederek, konferansın onursal başkanlığını UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin, başkanlığını ise kendisinin yapacağını açıkladı. Konferansa Türkiye’deki e-devlet çalışmalarında büyük rol oynayan ve bu alanda çalışan Prof. Dr. Mete Yıldız’ın da yer alacağını belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Kaya, teknolojinin gelişmesinden dolayı işlemlerin otomasyona bağlanarak süreçlerin dijitalleştiğine dikkat çekerek, bu zaman yarışında kamu kuruluşlarında, özel şirketlerde ya da eğitim kurumlarda kullanılan sistemlerin sürekli yenilendiğini kaydetti.  Bu nedenle dijitalleşmeye uyum sağlayan ve kendilerini geliştirebilen ülkelerin zaman tasarrufu, yapılan işlemlerin hızlanması, şeffaflık ve hesap verebilirlik yönünden avantaj sağladığını belirten Kaya, daha ileri aşamalarda ise elektronik oylama ve mobil devlet gibi hem kurumların işleyişini hem de vatandaşların karar verme süreçlerine katılımının maksimum düzeye çıkabileceğini kaydetti.  

Yrd. Doç. Dr. Kaya, konferansın güncel e-devlet konseptleri, dijital hükümetlere karşı olan tehlikeler, dijital demokrasi ve e-katılımcılık gibi alanlarında çalışan akademisyenler, doktora öğrencileri, profesyonel danışman ve bürokratların katılımı ile gerçekleşeceğini aktararak, konferansa kabul alan bildirilerin ise Web of Science Konferans Bildirileri’nde taranacağını açıkladı.

Konferansın ülkemiz açısından dijital hükümet alanında bilgi sermayesinin artmasına yardımcı olacağını belirten Yrd. Doç. Dr. Kaya, gerçekleşecek olan konferansta dijital hükümetin ekonomik katkısını da değerlendireceklerine dikkat çekti. Kaya, konferansta ayrıca dijital hükümetle ilgili yasal mevzuat çalışmalarının ve büyük veri ekseninde potansiyel gelişim alanlarının da inceleneceğini ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ Yaz Yüzme Kursları'nın 2. kısmı başlıyor 
image GAÜ Spor Koordinatörlüğü bünyesinde düzenlenen  Yaz Okulları Yüzme Kursları'nın ilk kısmının başarıyla ve yoğun ilgiyle karşılanmasının ardından, Yüzme Kurslarının ikinci kısmı 22 Ağustos tarihinde başlıyor.
GAÜ Drama Ve Oyunculuk Bölümü özel yetenek sınavları 10 ve 13 Eylül'de
image Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölümü, 2019-2020 Akademik Yılı özel yetenek sınavı, 10 Eylül Salı günü Ankara ve 13 Eylül Cuma günü Girne’de gerçekleştirilecek.
UKÜ Lisansüstü Programlarına başvurular devam ediyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi için 22 doktora ve 51 yüksek lisans olmak üzere toplam 73 lisansüstü programa öğrenci kabul ediyor.