Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Temmuz 2019, Salı 12:26
banner

GAÜ'nün yetenek sınavları devam ediyor...

GAÜ'nün yetenek sınavları devam ediyor...Girne Amerikan Üniversitesi'nin (GAÜ) yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümlerinde öğrenci kayıtları sürüyor...
Paylaş  
7
7
7
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) bünyesinde bulunan, Grafik Tasarım, Plastik Sanatlar, Antrenörlük ve BESYO bölümleri için özel yetenek sınavları devam ediyor.

Konuyla ilgili GAܒden yapılan açıklamada,  Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde bulunan Grafik Tasarım ve Plastik Sanatlar bölümlerinin özel yetenek sınavlarına, Türkiye’nin 50’ye yakın noktasında bulunan Temsilcilik ve Ofislerden girilebileceği belirtildi. Yetenek sınavına başvurmak isteyen adayların, 2019 TYT puanından herhangi birinden en az 150 puan almış olması gerektiği, sınav başvurusu için ise, yanlarında 2019 TYT Puan Belgesi, Lise Diploması Fotokopisi; mezuniyet belgesi veya Lisesinden alacağı öğrenci belgesi ile Nüfus cüzdanı fotokopilerinin olması gerektiği ifade edildi.

GAÜ SPOR BÖLÜMLERİ, ÖZEL YETENEK SINAVLARI HER PERŞEMBE SAAT 14.00’TE GERÇEKLEŞMEYE DEVAM EDİYOR

Ayrıca, Spor Yüksekokulu bünyesinde bulunan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük bölümleri için özel yetenek sınavlarının GAÜ Kıbrıs yerleşkesinde her Perşembe saat 14:00’da gerçekleşmeye devam edeceği vurgulanırken, başvuru için istenilen belgelerin; Başvuru formu (kayıt esnasında matbu olarak verilecektir.), 2019 TYT sınav sonuç belgesinin fotokopisi, Diploma fotokopisi, Nüfus cüzdanının fotokopisi ve 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf olduğu söylendi.

Başvuru koşulları, gereken belgeler, bölümler hakkında detaylı bilgi ve merak edilen konular ile ilgili detaylı bilgiye aday.gau.edu.tr web adresinden veya 0 850 650 2000 numaralı telefondan ulaşılabileceği bildirildi.

GAÜ BESYO SINAVLARI 5-30 AĞUSTOS TARİHLERİ ARSINDA TÜRKİYE’NİN 10 FARKLI NOKTASINDA GERÇEKLEŞECEK

Ayrıca, GAÜ Spor Bölümleri yetenek sınavlarının 5 Ağustos – 30 Ağustos tarihleri arasında, Türkiye’nin 10 farklı noktasında gerçekleştirileceği ifade edilen açıklamada, sınav sonuçlarının, adayların sporcu geçmişi ile beraber değerlendirilerek burs oranlarının belirleneceği bildirildi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ BESYO Özel Yetenek Sınavları devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) bünyesinde bulunan Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük bölümleri için yetenek sınavları, 26 Ağustos İstanbul, 28 Ağustos...
Öğretmen sendikalarından ortak açıklama: 'Alasya İlkokulu ve GMTMK'nın ek der...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası başkanları ortak açıklama yaparak eğitim/öğretim faaliyetlerinin planlanmasını sekteye uğratan iki önemli unsur olduğunu vurguladı.
"Lefke Gazi Lisesi'ndeki öğrenci kayıtlarında usulsüzlük var, öğrenciler başk...
image Lefke Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Lefke Gazi Lisesi'nin ortaokul bölümünde yaşanan usulsüzlük dolayısıyla Eğitim Bakanı, Lefke ve Güzelyurt kaymakamlarına çağrıda bulundu.