Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 2 Ağustos 2019, Cuma 15:10
banner

DAÜ Fizik Bölümü'nden Astronomi Yaz Kursu

DAÜ Fizik Bölümü'nden Astronomi Yaz KursuDoğu Akdeniz Üniversitesi'nde (DAÜ) "Astronomi Yaz Kursu" verilecek...
Paylaş  
9
8
8
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü topluma yarar bilinci ile 12 yaş ve üzeri orta-eğitim öğrencilerine yönelik Astronomi Kursu düzenleyecek.

Ücretsiz yapılacak olan bu bilimsel etkinlik, 5 ve 7 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu tarihlerin seçilmesinin sebebi, yıldızların ve gezegenlerin gözlemlenmesi için uygun konumların bu tarihlerde oluşması olarak açıklandı.

SERTİFİKA VERİLECEK

Astronomi Yaz Kursu için Astronomi Lisansı’na (BS University of Central Lancashire, UK) sahip öğretmen Yenal Öğmen ve DAÜ Fizik Bölümü Doktora Öğrencisi Huriye Gürsel gönüllü olarak görev yapacak. Kursun teorik kısmı, DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi’ndeki 35 kişilik bir sınıfta anlatılacak. Gözlem ise Yenal Öğmen’in Green Island Observatory envanterindeki bir teleskobun yardımı ile yapılacak. Kursun tamamlanmasının ardından öğrencilere ve eğitmenlere katılım sertifikası verilecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

GAÜ'de 'Yeni Medya' bölümüne ilgi artıyor
image Girne Amerikan Üniversitesi'nde 'Yeni Medya' bölümüne ilgi artıyor
Albank Genel Müdür Dr. Karavelioğlu'dan "KKTC Ekonomisi ve Bankacılık" hakkın...
image Albank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet Melih Karavelioğlu ODTÜ'de KKTC Ekonomisi ve Bankacılık hakkında sunum yaptı.
"Davranışsal Müdahale ve Gelişim Odaklı Zihniyet Eğitimi" pilot çalışmalarını...
image Davranışsal Müdahale ve Gelişim Odaklı Zihniyet Eğitimi'nin pilot çalışmalarının değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.