Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 2 Ağustos 2019, Cuma 12:18
banner

LAÜ'lü öğrencilerden anlamlı proje

LAÜ'lü öğrencilerden anlamlı projeLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında ders yürütücüsü Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çağda Kıvanç Çağanağa öncülüğünde birçok başarılı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor.
Paylaş  
5
4
5
0

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) öğrencilerinin projeleri ile ilgili bilgi aktaran Çağanağa, “Okulum Şahane” adlı projede, hayat boyu öğrenme ilkesi ile yola çıkan öğrencilerin Yedidalga İlkokulu’nun duvarına boya çalışması yaptıklarını dile getirdi.

Çağanağa, okul öncesi öğrencilerinde yaratıcılığın teşviki konusuna dikkat çekmek amacıyla projelerini gerçekleştiren öğrencilerin boya çalışmasının yanında, atık materyallerle hayvanlara yemlik ve suluk yaparak, özellikle plastik gibi doğada çözünmesi çok uzun yıllar alan atık materyallerin doğaya bırakılması yerine farklı amaçla kullanılabileceğine yönelik yaratıcı çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Çağanağa, “Satranç” projesi ile öğrencilerin Lefke İstiklal İlkokulu bahçesine satranç şeklini çizdiklerini böylelikle öğrencilerin ortak kullanım alanlarında hem eğlenmeleri hem de satranç öğrenmeleri amacıyla projenin gerçekleştiğini belirtti. Çağanağa, öğrencilerin çoğunlukla altyapı işlerinde kullanılan plastik borulardan suluk ve yemlik aparatları hazırladıklarını ve bunları bölgenin çeşitli yerlerine yerleştirdiklerini; “hayat ver” sloganıyla örnek olduklarını ifade etti.

Çağanağa, ayrıca öğrencilerin Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği ile gerçekleştirdikleri ve bölge okullarının okul öncesi öğrenci ve öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleşen “Her Ormanın Bir Kahramanı vardır” isimli proje ile Lefke’de fidan dikimi gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Farklı tema ve amaçlarla toplumun her kesimine yönelik sosyal sorumluluk projeleri yaptıklarını söyleyen Çağanağa çalışmalardan dolayı öğrencilere ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ BESYO Özel Yetenek Sınavları devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) bünyesinde bulunan Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük bölümleri için yetenek sınavları, 26 Ağustos İstanbul, 28 Ağustos...
Öğretmen sendikalarından ortak açıklama: 'Alasya İlkokulu ve GMTMK'nın ek der...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası başkanları ortak açıklama yaparak eğitim/öğretim faaliyetlerinin planlanmasını sekteye uğratan iki önemli unsur olduğunu vurguladı.
"Lefke Gazi Lisesi'ndeki öğrenci kayıtlarında usulsüzlük var, öğrenciler başk...
image Lefke Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Lefke Gazi Lisesi'nin ortaokul bölümünde yaşanan usulsüzlük dolayısıyla Eğitim Bakanı, Lefke ve Güzelyurt kaymakamlarına çağrıda bulundu.