Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 2 Ağustos 2019, Cuma 18:24
banner

DAÜ IEEE Robot Takımı "Robotex Internatıonal"a hazırlanıyor  

DAÜ IEEE Robot Takımı Robotex Internatıonala hazırlanıyor   DAÜ IEEE Robot Takımı "Robotex Internatıonal" Yarışması'na hazırlanıyor.
Paylaş  
9
9
9
0

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Enstitüsü’nün (IEEE) Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Öğrenci Kolu, Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenecek olan "Robotex Internatıonal" Yarışması'na hazırlanıyor.  Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca temeli atılmış olan ve 160 ülkede 430 binden fazla üyesi bulunan Elektrik-Elektronik Mühendisliği Enstitüsü’nün (IEEE) Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Öğrenci Kolu, Estonya’nın başkenti Tallinn’de 2018 yılında düzenlenen ve zihin kontrollü robot kategorisinden birinci olarak döndüğü “Robotex International” Yarışması’na bu yıl gelişmiş robot sistemleri arasında yer alan iki kategoride yarışmak üzere hazırlanıyor. “Robotex International” dünyanın en büyük robot yarışması olup bu yıl Kasım ayında 19. kez Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenecek.

DAÜ Mühendislik Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Demirel danışmanlığında yarışmaya hazırlanan Elektrik ve Elektronik, Mekatronik ve Endüstri Mühendisliği öğrencileri Farhang Naderi, Zeynep Soylu, Mossab Hamdi ve Harun Tuna tarafından oluşturulan DAÜ IEEE RAS Öğrenci Topluluğu Robotex Takımı tamamen DAܒde geliştirdikleri insansız hava aracı ile Drone Yarışı ("Drone Race") kategorisinde yarışacaklar. Ayrıca, geçen yıl tasarladıkları Zihin Kontrollü (“Mind Control”) robotu daha da geliştirip yeniden tasarlarlayan ekip robot ile yeniden yarışacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ BESYO Özel Yetenek Sınavları devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) bünyesinde bulunan Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük bölümleri için yetenek sınavları, 26 Ağustos İstanbul, 28 Ağustos...
Öğretmen sendikalarından ortak açıklama: 'Alasya İlkokulu ve GMTMK'nın ek der...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası başkanları ortak açıklama yaparak eğitim/öğretim faaliyetlerinin planlanmasını sekteye uğratan iki önemli unsur olduğunu vurguladı.
"Lefke Gazi Lisesi'ndeki öğrenci kayıtlarında usulsüzlük var, öğrenciler başk...
image Lefke Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Lefke Gazi Lisesi'nin ortaokul bölümünde yaşanan usulsüzlük dolayısıyla Eğitim Bakanı, Lefke ve Güzelyurt kaymakamlarına çağrıda bulundu.