Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 5 Ağustos 2019, Pazartesi 10:22
banner

UKÜ Beslenme ve Diyetetik Bölümü, SABAK ile akreditasyon sürecinde

UKÜ Beslenme ve Diyetetik Bölümü, SABAK ile akreditasyon sürecindeUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından başlatılan akreditasyon çalışmalarında sona gelindi.
Paylaş  
6
6
6
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayhan Dağ, Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’ne (SABAK) 31 Ocak 2019 tarihinde başvuruda bulunduklarını ve akreditasyon sürecinde Öz Değerlendirme Raporu’nu teslim etme aşamasına geldiklerini açıkladı.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü olarak SABAK ile başlatılan akreditasyon sürecini değerli ve önemli bulduklarını dile getiren Yrd. Doç. Dr. Dağ, eğitim kalitelerinin SABAK’ın ölçüm ve değerlendirmeleri ile akredite edilmesi yönünde çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirtti.  Dağ, “Eğitim kalitemizin belirlenmiş akademik ve alana yönelik hem ulusal hem de uluslararası standartları (akademik kalitenin iyileştirilmesi, saydamlık, verimlilik, etkinlik vb.) karşılamasının SABAK tarafından belgelendirilmesi ile kalitemiz tescillenecektir” şeklinde konuştu.

Değerlendirme ölçütleri hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Dağ;“Eğitim programı, program çıktıları, öğrenciler, öğretim elemanları, stratejik planlama ve hedeflerin ölçümü, alt yapı, yönetim yapısı, sürekli yenileme ve gelişim, kurum desteği, maddi kaynaklar ve disipline özgü ölçütlere ilişkin standartları sağlamakgerekiyor” dedi. Ayhan Dağ, akreditasyon çalışmalarının bölümün eğitiminde hem kalite güvencesini hem de bu kalitenin sürekliliğini sağlaması bakımından sürekli gelişmeyi ve iyileştirmeyi de teşvik edeceğine inandığını aktardı. Öz değerlendirme raporunu 31 Temmuz 2019 tarihinde teslim ettiklerinikaydeden Yrd. Doç. Dr. Dağ, SABAK değerlendirme heyetinin ise Kasım 2019’da kendilerini ziyaret edeceğini bildirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ BESYO Özel Yetenek Sınavları devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) bünyesinde bulunan Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük bölümleri için yetenek sınavları, 26 Ağustos İstanbul, 28 Ağustos...
Öğretmen sendikalarından ortak açıklama: 'Alasya İlkokulu ve GMTMK'nın ek der...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası başkanları ortak açıklama yaparak eğitim/öğretim faaliyetlerinin planlanmasını sekteye uğratan iki önemli unsur olduğunu vurguladı.
"Lefke Gazi Lisesi'ndeki öğrenci kayıtlarında usulsüzlük var, öğrenciler başk...
image Lefke Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Lefke Gazi Lisesi'nin ortaokul bölümünde yaşanan usulsüzlük dolayısıyla Eğitim Bakanı, Lefke ve Güzelyurt kaymakamlarına çağrıda bulundu.