Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Ağustos 2019, Salı 17:36
banner

UKÜ, İç Hastalıkları Hemşireliği kayıt başvurularına başladı

UKÜ, İç Hastalıkları Hemşireliği kayıt başvurularına başladıUKÜ İç Hastalıkları Hemşireliği Yüksek Lisans Programı'nın kayıt başvuruları başladı.
Paylaş  
5
5
5
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Hemşirelik Anabilim Dalı bünyesinde İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans programı 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi için başvuru kabul etmeye başladı.  

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan, günümüzde sağlık sorunlarının, sağlık kurumlarındaki bakım hizmetlerinin ve sağlık personelinden beklentilerin değiştiğini belirterek, bu ihtiyaçların nitelik açıdan yeterlilik gösteren sağlık insan gücü ile karşılanabileceğini kaydetti.

Hematoloji, kardiyoloji, nefroloji, onkoloji, nöroloji gibi dâhiliye kliniklerinde çoğunlukla yaşam kalitesi düşük, uzun süreli bakım gereksinimi olan hastalar bulunduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Gökdoğan, bu kliniklerde hemşirelerin kaliteli bakım hizmetleri sunmalarının önemli olduğunu dile getirdi.

Prof. Dr. Gökdoğan, dâhili kliniklerde yatan hastalara iyileşme ortamı sağlayan, olumlu algı oluşturan, kaliteli bakım veren iç hastalıkları hemşireliği alanında uzmanlaşmış profesyonellere ihtiyaç olduğunun altını çizerek, “Kaliteli hemşirelik bakımı için hemşirenin mesleki bilgisi, otonomisi ve iş disiplini gibi profesyonel nitelikleri gelişmiş olmalıdır” dedi. 

Gökdoğan, UKÜ Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Hemşirelik yüksek lisans programı kapsamında YÖK onaylı İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans eğitimine 2019-2020 akademik yılından itibaren başlanılacağını bildirdi.

İç Hastalıkları Hemşireliği yüksek lisans programının yürütücüsü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan programa hemşirelerin talebinin giderek artış gösterdiğini ve başvuruların UKÜ Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Enstitüsüne şahsen yada online olarak da yapılabileceğini ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Dereceye giren KKTC'li öğrenciler Konya gezisinde
image Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Fikir Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler Konya gezisine katıldı.
LAÜ'de akademik personelin mükemmeliyetçilik ve benlik saygısı arasındaki ili...
image LAÜ akademisyeni Görkem tarafından, Üniversitelerde çalışan akademik personelin mükemmeliyetçilik ve benlik saygısı arasındaki ilişki araştırıldı.
DAÜ, Diş Hekimliği Fakültesi binasını tamamen kendi öz kaynaklarıyla yapacak
image DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Binası Projesi 1. Etap Yapı İşleri İhalesi'ni kazanan Asin İnşaat Ltd. ile DAÜ arasında protokol imzalandı.