Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Ağustos 2019, Salı 22:10
banner

KİÜ, büyüme oranında da KKTC birincisi

KİÜ, büyüme oranında da KKTC birincisiKıbrıs İlim Üniversitesi, bir önceki yıla göre doluluk oranını en çok artıran üniversite oldu.
Paylaş  
5
5
5
0

Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş, Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) Giriş Sınav Sonuçları”nı değerlendirdi. Arslanbaş "Bir önceki yıla göre doluluk oranını en çok artıran Kıbrıs İlim Üniversitesi olmuştur” dedi.

Arslanbaş “Geçtiğimiz yıl KKTC üniversitelerinin doluluk oranı yüzde 45 iken bu yıl yüzde 57’lere çıktı. Son zamanlarda KKTC Üniversitelerinin kalite, uluslararasılaşma ve birlikte hareket etme gibi çalışmalarının öğrencilerimizde yankı bulduğu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Arslanbaş “KİÜ olarak büyüme oranımızı bir önceki yıla oranla yüzde 57 artırdık. Lisans bölümlerimizin doluluk oranı yüzde 68, ön lisans programlarında % 62 ve genelde % 65 oldu. Böylece ada içerisinde tüm alanlarda ilk 3’e giren tek üniversite olduk. Bu büyüme oranları KKTC doluluk oranlarının çok üstünde” dedi.

Arslanbaş, Kİܒyu tercih eden öğrencilerin yarınları için hiç durmadan daha çok çalışacaklarını kaydetti.

“KİÜ AİLESİ OLARAK KENETLENDİK”

KİÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Arslanbaş, KİÜ öğrencilerinin sahada gönüllü olarak görev aldığını, akademisyenler, öğretim görevlileri ve herkesin KİÜ ailesi olarak kenetlendiğini ve bu başarının böyle geldiğini belirtti.

“Üniversitemizin başarısının arkasında aile duygumuz ön plandadır. Başarımızın temelinde yatan şey KKTC’ye hizmet etme, fayda sağlama, değer üretme motivasyonudur” diyen Arslanbaş, KKTC üniversitelerinin hak ettikleri yerde olmadığını düşündüklerini, bundan dolayı çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

“GENÇ BİR ÜNİVERSİTEYİZ VE YENİLİKÇİYİZ”

KKTC yükseköğretimini dünya üniversiteleri arasına sokmak için, idari akademik kadroları ve öğrencileri ile birçok projeyi önümüzdeki yıl hayata geçireceklerini kaydeden Arslanbaş, “Genç bir üniversiteyiz ve yenilikçiyiz. Kendimize güveniyoruz, çalışıyoruz ve üretiyoruz. Üretmek için durmaksızın paydaşlarımızla gerek içeride gerek dışarıda işbirliği içerisindeyiz” dedi.

Arslanbaş ayrıca “Arkamızda İstanbul Aydın Üniversitesi gibi dünyanın sayılı üniversitelerinden biri var. Onursal Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Aydın’ın ciddi destekleri var. Daha iyisini yapmak için yolumuza devam edeceğiz. KKTC Yükseköğretimi için çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Biz de çalışıp elimizden gelen her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Dereceye giren KKTC'li öğrenciler Konya gezisinde
image Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Fikir Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler Konya gezisine katıldı.
LAÜ'de akademik personelin mükemmeliyetçilik ve benlik saygısı arasındaki ili...
image LAÜ akademisyeni Görkem tarafından, Üniversitelerde çalışan akademik personelin mükemmeliyetçilik ve benlik saygısı arasındaki ilişki araştırıldı.
DAÜ, Diş Hekimliği Fakültesi binasını tamamen kendi öz kaynaklarıyla yapacak
image DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Binası Projesi 1. Etap Yapı İşleri İhalesi'ni kazanan Asin İnşaat Ltd. ile DAÜ arasında protokol imzalandı.