Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Ağustos 2019, Çarşamba 17:24
banner

UKÜ, akreditasyon çalışmalarına devam ediyor

UKÜ, akreditasyon çalışmalarına devam ediyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Akreditasyon Süreçleri Eğitim Fakültesi Programları ile çalışmalarına son hız devam ediyor.
Paylaş  
4
4
5
0

UKÜ Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İngilizce Öğretmenliği ile Okul Öncesi Öğretmenliği programlarının akreditasyonu için Temmuz 2019’da Eğitim Fakülteleri Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’ne (EPDAD) başvuruda bulundu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın, yapılan başvuruda her üç program için birer öz değerlendirme raporu ve kalite göstergeleri ile ilgili ön değerlendirme dokümanları hazırlandıklarını açıkladı.

Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın, başlatılan akreditasyon çalışmaları hakkında bilgi vererek şunları aktardı: ‘Fakülte olarak öğretimin planlanması, uygulanması ve değerlendirilmesi, öğretim elemanı yetiştirme, öğrencilerin gelişimi ve başarısı, destek ve rehberlik hizmetleri, fakülte-okul işbirliği, öğrenme kaynakları (tesisler, kütüphane ve donanım), yönetim ve kalite güvencesi sistemlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında çalışmalarımız devam etmektedir.’

Akreditasyon çalışmalarının kalite odaklı bir eğitim-öğretim için kurumların kendilerini değerlendirme ve geliştirmeleri yönünde bir fırsat olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yalın, UKÜ Eğitim Fakültesi olarak kendilerinin bu sürece önem verdiklerini ve söz konusu fırsatı iyi değerlendireceklerinin altını çizdi.

Öz değerlendirme raporları ve diğer dokümanların EPDAD uzmanları tarafından inceleneceğini bildiren Prof. Dr. Yalın, fakülte olarak amaçlarının öğrencilerine en kaliteli eğitim-öğretimi sunmak olduğunu da kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Dereceye giren KKTC'li öğrenciler Konya gezisinde
image Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Fikir Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler Konya gezisine katıldı.
LAÜ'de akademik personelin mükemmeliyetçilik ve benlik saygısı arasındaki ili...
image LAÜ akademisyeni Görkem tarafından, Üniversitelerde çalışan akademik personelin mükemmeliyetçilik ve benlik saygısı arasındaki ilişki araştırıldı.
DAÜ, Diş Hekimliği Fakültesi binasını tamamen kendi öz kaynaklarıyla yapacak
image DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Binası Projesi 1. Etap Yapı İşleri İhalesi'ni kazanan Asin İnşaat Ltd. ile DAÜ arasında protokol imzalandı.