Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Ağustos 2019, Perşembe 19:25
banner

Dr. Fazıl Küçük Vakfı'ndan burs duyurusu

Dr. Fazıl Küçük Vakfı'ndan burs duyurusuDr. Fazıl Küçük Vakfı, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi önderi Dr. Küçük'ün anısını yaşatmak adına "Dr. Fazıl Küçük Bursu" vereceği duyurusunda bulundu.
Paylaş  
4
4
4
0

Dr. Fazıl Küçük Vakfı, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi önderi Dr. Fazıl Küçük’ün anısını yaşatmak, saygınlığını kalıcılaştırmak, gelecek kuşakların belleklerinde her zaman O’nun adının yer etmesini sağlamak, dünya çapında saygınlığını artırmak ve eğitime verdiği önemi anlatmak için “Dr. Fazıl Küçük Bursu” verecek. 

Vakıf açıklamasına göre, Dr. Fazıl Küçük Vakfı bursları, KKTC uyruklu, lise öğrenimini tamamlamış başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere 4 yıl olarak verilecek ve İngilizce hazırlık eğitimi gerektiren programlar için ek bir yıl hazırlık sınıfını da kapsayacak. 

Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuruları 8 Ağustos 2019 tarihinden itibaren Dr. Fazıl Küçük Vakfı’na yapılacak ve 16 Eylül 2019’da sona erecek. 

Bursiyerler, Dr. Fazıl Küçük Vakfı Burs Komitesi tarafından yapılacak olan değerlendirmeyle başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak devlet bursu almayan aday ve yedek bursiyerler arasından belirlenecek. 

Burslardan 2019 – 2023 yılları arasında yararlanılacak. Dönem sonunda başarı ortalaması LAÜ 2,0 ve diğer üniversitelerde 2,50’nin altında olan öğrencilerin bursları iptal olacak. 
Burslara başvurmak isteyenler 172 A, Girne Caddesi, Lefkoşa adresindeki Dr. Fazıl Küçük Vakfı’na şahsen başvurabilecek. 

Detaylı bilgi mesai saatleri içerisinde 228 66 87 – 228 71 81 numaralı telefonlardan alınabilecek. 

Dr. Fazıl Küçük Bursu verilecek üniversiteler ve burs miktarları şöyle:

-Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi   4      (Eczacılık, Hukuk ve Tıp Fakülteleri hariç)

-Lefke Avrupa Üniversitesi    1  (Diş Hekimliği hariç)

-Doğu Akdeniz Üniversitesi   Yeni Medya ve Gazetecilik (Türkçe)     2 

 Kamu Yönetimi (İngilizce)                  2

 Siyaset Bilimi (İngilizce)                     2

 Uluslararası İlişkiler (İngilizce)            2

 Aktüerya Bilimleri (İngilizce)               2


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KTÖS: "Ders zili sorunlu çalacak"
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Eğitim Sekreteri Burak Maviş, okulların açılmasına bir aydan az bir zaman kaldığını hatırlatarak, hükümete ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na, eğitim hakkına odaklanarak bi...
Dünyaca ünlü şefler DAÜ'de ders verecek
image Mezunları dünyanın en önemli kurumlarında çalışma imkanı bulan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da verdiği teorik ve pratik eğitimin kalitesini arttırmaya devam ediyor.
DAÜ'nün ücretsiz otobüs hizmeti devam ediyor
image DAÜ'nün, öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için başlattığı ücretsiz otobüs servisi hizmeti yeni akademik yılda da devam edecek.