Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Ağustos 2019, Pazar 15:20
banner

UKÜ, Diş Hekimliği Fakültesi yeni dönem öğrenci kayıtları devam ediyor

UKÜ, Diş Hekimliği Fakültesi yeni dönem öğrenci kayıtları devam ediyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) sağlık sektörüne profesyoneller yetiştirerek, sağlık alanındaki ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) tarafından onaylı UKÜ Diş Hekimliği Fakültesi, 2019-2020 Akademik Yılı Güz dönemi öğrenci kabulleri başladı.
Paylaş  
7
7
7
0

UKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Zühtü Haluk Keskin, amaçlarının öncelikli olarak toplumun ve öğrencilerin ağız diş sağlığını ilgilendiren konularda ileri tanı ve tedavi yöntemlerini sunarak, bilimsel araştırma çalıştırmalarını hayata geçirmek olduğunu kaydetti.

UKÜ'den verilen bilgiye göre, Diş Hekimliği Fakültesi’nde, öğrencilerin 3. 4. ve 5. eğitim yıllarında üniversite bünyesinde yer alan Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde uygulamalı olarak klinik eğitimi alacaklarını aktaran Zühtü Haluk Keskin, programın eğitim dilinin Türkçe ve İngilizce olacağını da belirtti.

Çağın gereklilikleri doğrultusunda hasta haklarına saygılı, ihtiyaç ve beklentilere uygun eğitim verildiğini aktaran Keskin, ulaşılabilir kaliteli sağlık hizmeti sunulmasını sağlayarak, çağdaş hastane işletme yönetimi ilkelerine bağlı toplum ağız diş sağlığını üst seviyeye getirmeyi amaçladıklarını açıkladı.

Prof. Dr. Keskin, UKÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde konvansiyonel diş hekimliği eğitiminin yanı sıra dijital diş hekimliği eğitiminin de verileceğine dikkat çekerek, hedeflerinin öğrencilerin çağdaş ve modern diş hekimleri olarak hayata atılmalarını sağlama olduğunu kaydetti.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Artan orman yangınlarının ekolojik sistemdeki etkisi bilinenin çok ötesinde"
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şifa Doğan, artan orman yangınlarının ekolojik sistemdeki etkisi bilinenin çok ötesinde olduğunu belirtti.
DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi yeni öğretim yılına hazır
image DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi dünya çapında eğitim vermeyi sürdürüyor.
LAÜ, Lübnan Tripoli Mimari Proje Yarışması'nda değerlendirilecek
image LAÜ Mimarlık bölümü 60000 metre kare büyüklüğünde olan proje ile yarışmaya katılım gösterdi. LAÜ Mimari Projesi Lübnan Tripoli Mimari Proje Yarışması'nda değerlendirilecek