Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Ağustos 2019, Salı 09:22
banner

UKÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora Programları başvuruları başladı...

UKÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora Programları başvuruları başladı...Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Elektrik - Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora Programları 2019-2020 Akademik Yılı Güz dönemi kayıt kabulleri başladı.
Paylaş  
6
7
6
0

Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuşaf, her iki programın da eğitim dilinin İngilizce olduğunu ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) tarafından onaylı olduklarını açıkladı. Kuşaf, bu kapsamda KKTC, TC ve üçüncü ülkelerden öğrencilerin programa kayıt yaptırabileceklerini bildirdi.

Yüksek lisans programı kapsamında alınacak dersler hakkında bilgi veren Kuşaf, “Öğrenciler iletişim teknolojileri, elektrik enerjisi üretim, iletim, dağıtım metot ve tekniklerini, elektromanyetik alanlar ve mikrodalga tekniği ile sinyal ve görüntü işleme gibi konuların herhangi birinde uzmanlaşma fırsatı yakalayacaklar” dedi.

Prof. Dr. Kuşaf, amaçlarının elektrik-elektronik mühendisliği lisans veya yüksek lisans mezunu öğrencilerin akademik kariyerlerine katkı koymak olduğunu belirterek, “Özgün araştırmalar yaparak, uluslararası alanda yayın yapabilmelerine olanak sağlamak temel hedefimizdir” dedi.

Doktora programı hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Kuşaf, şunları söyledi: Program elektronik, haberleşme, elektromanyetik alanlar ve mikrodalga tekniği, elektrik tesisleri anabilim dallarının herhangi birinde araştırma yapabilme, teorik çalışmalar veya uygulamalı deneyler sonucunda elde edilen verileri analiz edebilme ve ilgili konulardaki son çalışmalar ile karşılaştırma yaparak yeni sentezlere ulaşabilme yeteneği kazanmış bilim insanları yetiştirebilecek şekilde organize edildi.

Elektrik - Elektronik Mühendisliği Doktora programının eğitim olanaklarına da dikkat çeken Kuşaf, yeni teknolojik gelişimleri takip ederek, alanında uzman akademik kadro ile doktora tezinin hazırlanması için gereken alt yapının üniversite tarafından sağlandığını belirtti. Prof. Dr. Kuşaf, öğrencilerin eğitimleri süresince bölüm bünyesinde yer alan çeşitli uygulama ve simülasyon laboratuvarlarından yararlanabileceğini sözlerine ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ Drama Ve Oyunculuk Bölümü özel yetenek sınavları 10 ve 13 Eylül'de
image Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölümü, 2019-2020 Akademik Yılı özel yetenek sınavı, 10 Eylül Salı günü Ankara ve 13 Eylül Cuma günü Girne’de gerçekleştirilecek.
UKÜ Lisansüstü Programlarına başvurular devam ediyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi için 22 doktora ve 51 yüksek lisans olmak üzere toplam 73 lisansüstü programa öğrenci kabul ediyor.
DAÜ Mimarlık Fakültesi, yeni öğrencilerini bekliyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, 2019 - 2020 Akademik Yılı'nda yeni öğrencilerini bekliyor.