Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 2 Eylül 2019, Pazartesi 13:00
banner

GAÜ'lü akademisyen Sarı'nın çalışması Almanya'da yayımlandı

GAÜ'lü akademisyen Sarı'nın çalışması Almanya'da yayımlandıGAÜ Akademisyeni Doç. Dr. Sarı'nın, "Proaktif Siber İstihbarat ve Füzyon Modeli" çalışması Almanya'da yayımlandı.
Paylaş  
4
3
4
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arif Sarı’nın, doktora öğrencisi Uğur Can Atasoy ile birlikte hazırladığı “Intel Fusion Technique for Proactive Cyber-Intelligence Model for the IoT” isimli kitap bölümü Almanya merkezli “Springer" yayınevi tarafından “Security, Privacy and Trust in the IoT Environment” isimli kitapta yayımlandı.

Çalışmalarında Siber Tehdit İstihbaratı için yeni ve Proaktif bir modeli ortaya çıkardıklarını ve bu modele ilişkin çeşitli uygulamalar tasarladıkları belirten Doç. Dr. Arif SARI, hazırladıkları kitap bölümünde doğru ve daha zengin bir istihbarat akışı için Nesnelerin İnterneti (IoT) konseptinin netleştirilmesi ve tüm Siber İstihbarat yaşam döngüsüne entegre edilmesi gerekliliğini belirtti. Doç. Dr. SARI, önceden hazırlamış oldukları Fog Ağlarda İçerik-Duyarlı Akıllı Sistemler ile akıllı cihazlarda üretilen verileri toplayarak yerel bir noktada kullanılan algoritmalar ile analiz edilmesini ve ihtiyaç olunan kadarının merkezi sunuculara gönderilmesini sağladıklarını belirterek, bu çalışmalarında disiplinlerarası yeni bir methodu denediklerini belirtti.

“YETİŞTİRDİĞİMİZ ÖĞRENCİLER, TEORİK BİLGİLERİN YANINDA, UYGULAMA TECRÜBESİ EDİNME FIRSATI YAKALIYOR”

Yaptıkları çalışma içerisinde elde etmiş oldukları bulguları tasarlamış oldukları Siber İstihbarat paneli üzerinde görselleştirdiklerini ve daha anlaşılabilir hale getirdiklerini belirten Doç. Dr. Arif SARI, mevcut çalışma içerisinde özellikle uygulama kısımlarında Uğur Can Atasoy gibi doktora öğrencilerinin aktif olarak rol almalarının önemine değinerek, sahaya yetiştirdikleri öğrencilerin teorik bilgilerin yanında uygulama tecrübesi edinme fırsatı da yakaladıklarını, ayrıca ortaya çıkardıkları çalışmaların ise uluslararası arenada önemli yerlerde yayınlandığını belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediye Başkanı Güngördü: "En önemli yatırım eğitime yapılandır"
image Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye olarak 5 yıl içinde bölge okullarına yaklaşık 2 milyon 200 TL’binlik yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Çavuşoğlu : "2019-2020 eğitim öğretim yılına yarın başlıyoruz"
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu 2019-2020 eğitim öğretim yılı vesilesiyle mesaj yayımladı.
KTÖS: "Devlet sosyal devlet olma sorumluluğundan kaçmıştır"
image KTÖS, "Genel bütçe içerisinde Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın bütcesinin %11.95 (924 milyon TL) olmasına rağmen yeni okul ve ek derslik ihtiyaçları, tamirat ve tadilat işleri için komik bir meblağ ayırdığını iddia eder...