Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 3 Eylül 2019, Salı 14:48
banner

GAÜ Kurucu Rektörü Akpınar: "Uluslar Projesi ile KKTC'yi, tüm dünyada tanıtacağız"

GAÜ Kurucu Rektörü Akpınar: Uluslar Projesi ile KKTC'yi, tüm dünyada tanıtacağızGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Ürdün Amman'da, "İpek Yolu Misyonu; Uluslar Projesi" kapsamında Ortadoğu Bölge ve Kayıt Kabul ofisini oluşturdu.
Paylaş  
4
2
4
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Gezici Büyükelçi Serhat Akpınar, resmi temaslar için bulunduğu Ortadoğu’da “İpek Yolu Misyonu; Uluslar Projesi” kapsamında ilk olarak Ortadoğu Bölge ve Kayıt Ofisi kurulum sürecini başlattı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Akpınar, KKTC de Yüksek Öğretim Gelişim Programında daha ciddi adımlar atılmasının kaçınılmaz olduğu bir süreç yaşandığının bilgisini vererek, başlatmış oldukları Uluslar Projesi ile; Afrika sonrası, Ortadoğu, Orta Asya ve devamında tüm Dünya üzerinde KKTC’yi tanıtma eylemi içerisinde olacaklarını belirtti.

Akpınar açıklamasının devamında ise şunları söyledi:

“Yüksek Öğretim alanında insanlığın geleceği ile ilgili çok ileri projelerin sürdürülmekte olduğu bir dönemde, dünyadan soyutlanmış bir Yüksek Öğretim yapısının oluşmaması için gerçek bir seferberlik başlatan GAÜ, özellikle mezunlarının desteği ile dünya üzerinde her ülkeye KKTC bayrağını taşıma eylemi içerisinde.

GAÜ olarak, Bölge Ofisleri yanında, öğrenci kayıt ve kabul merkezleri de oluşturmaya başladık. Üniversite olarak Devletlerle İşbirliği ve proje ortaklıklarının; özellikle Yönetim Teknolojileri, sağlık alanında ortak proje çalışmaları, sektör eğitimleri ve Yapay Zeka Entegrasyon ve Yazılımlar konusunda, GAÜ Fakülteleri ve Öğretim Üyeleri ile yeni bir dönem başlatıldı. İlk olarak Nijerya’da başlatılacak olan hizmet içi eğitim programlarının yanında, Fildişi Sahilleri’nde ise Turizm iş gücünün eğitimini Fildişi Turizm Bakanlığı ile yapılandırmaya başlatıyoruz. Bölge ofislerimiz özellikle önümüzdeki yıllarda çok daha fazla önem arzedecektir. Sırada Orta Asya Bakü, Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan ve Kırgızistan atılımları olacak.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs'ta muhtemel federal çözüm DAÜ'de tartışıldı
image DAÜ'de düzenlenen "Kıbrıs'ta Muhtemel Federal Çözüm Üzerine Değerlendirmeler"
GAÜ "Uluslar Projesi 35" kapsamını genişletmeye devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Dubai Kördez Amerikan Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı.
Hayvan üreticilerine yönelik eğitim programları başlatılıyor
image Hayvan üreticilerine yönelik eğitim programları başlatılıyor...