Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 4 Eylül 2019, Çarşamba 12:15
banner

Uluslararası Endüstri Mühendisliği Konferansı DAÜ'de gerçekleştirildi

Uluslararası Endüstri Mühendisliği Konferansı DAÜ'de gerçekleştirildiUluslararası Endüstri Mühendisliği Konferansı, Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin (DAÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Paylaş  
6
4
6
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) iş birliğiyle, “Global Joint Conference on Industrial Engineering and Its Application Areas (GJCIE 2019)” başlıklı konferans 2-3 Eylül 2019 tarihlerinde Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Bu yılki teması “Dijital Karışıklık Çağında Endüstri Mühendisliği Uygulamaları” olan söz konusu konferans dünya çapınnda tanınan akademisyenlerin katılımı ile düzenlendi.

Bünyesinde, “6th Global Conference on Engineering and Technology Management (GCETM)“, “4th Global Conference on Industrial Engineering (GCIE)” ve “5th Global Conference on Healthcare Systems Engineering and Management (GCHSEM)” başlıklı uluslararası üç konferans dizisini bulunduran GJCIE 2019; araştırmacıların, mühendislerin ve eğitimcilerin endüstri mühendisliği alanındaki yenilikleri, gelişmeleri ve ilerlemeleri tartıştıkları uluslararası bir forum olarak kabul ediliyor.

OTURUMLAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilen açılış töreni ve açılış sunumunun ardından düzenlenen 6 oturumda alanında uzman kişiler tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Konferansın ikinci günü olan 3 Eylül 2019 Salı günü ise bilgi sistemleri ve teknoloji uygulamaları konularıdetaylı olarak masaya yatırıldı.  Konferansta, özellikle dijital çağda verinin üretime nasıl katkı yapacağı ve organizasyonların verimliliği bu kapsamda nasıl artıracağı üzerinde duruldu.Bu bağlamda düzenlenen toplam 7 oturumda konu uzmanları tarafından çeşitli sunumlar gerçekleştirildi. Konferans, 3 Eylül 2019 Salı günü DAÜ Deniz Tesisleri’nde düzenlenen gala yemeğinin ardından sona erdi.

PRESTİJLİ YAYINEVİNDE BASILACAK

GJCIE 2019’da sunulmak üzere kabul edilen makaleler, prestijli bir uluslararası yayınevi olan Springer Nature tarafından “Lecture Notes in Industrial Engineering and Management” isimli kitapta basılacak. Bu yayın ayrıca Web of Science tarafından da taranıyor. Yerel firmalardan Necat & Zorlu Ltd’in desteklediği konferans hakkında daha detaylı bilgi http://www.gjcie.org/ adresinden edinilebiliyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs'ta muhtemel federal çözüm DAÜ'de tartışıldı
image DAÜ'de düzenlenen "Kıbrıs'ta Muhtemel Federal Çözüm Üzerine Değerlendirmeler"
GAÜ "Uluslar Projesi 35" kapsamını genişletmeye devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Dubai Kördez Amerikan Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı.
Hayvan üreticilerine yönelik eğitim programları başlatılıyor
image Hayvan üreticilerine yönelik eğitim programları başlatılıyor...