Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 5 Eylül 2019, Perşembe 15:49
banner

GAÜ ile Ürdün Kraliyet Havacılık Akademisi arasında büyük anlaşma

GAÜ ile Ürdün Kraliyet Havacılık Akademisi arasında büyük anlaşmaGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) "Uluslar Projesi 35" kapsamında, Orta Doğu Misyonunu oluşturan GAÜ Ürdün Merkez olarak başlattığı ilk süreçte, Ürdün Kraliyet Havacılık Akademisi ile işbirliği anlaşması imzaladı.
Paylaş  
7
5
7
0

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Retörü ve Gezici Büyükelçi sıfatı ile Ürdün’de resmi temaslarda bulunan Serhat Akpınar, Ürdün Kraliyet Havacılık Akademisi ile büyük bir anlaşmaya imza attı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Akpınar şunları söyledi:

“GAÜ PİLOTLARI İÇİN MESLEKİ FIRSATLAR ÇOĞALIYOR”

“Ürdün Kraliyet Havacılık Akademisi bünyesinde Pilotaj eğitimi almakta olan pilot adayları, Havacılık Yönetim Bölümü’nün derslerini 2 yıl süreyle GAܒde alacak ve GAܒden mezun olacak. Farklı Havacılık ve Pilotaj eğitim süreçlerinde Kraliçe Noor Havacılık Yüksek Öğretim Kurumu da yer alacak. GAÜ Pilotaj öğrencileri Ürdün Kraliyet Havacılık Akademisinde eğitim süreçlerine katılabileceği gibi, Akademinin Kazablanka ve Orta Doğu’da bulunan diğer eğitim merkezlerinde de eğitim alabilecek. İşbirliği süreci içerisinde “Arab Wings ve Qulf Wings” de yer alacak. GAÜ Pilotları için mesleki fırsatlar çoğaltılacak.”

Üniversite Mezunu Pilotların döneminin başladığını belirten Akpınar, 2 yıl sonra birçok havayolu şirketlerinde tercihlerin üniversite mezunu pilotlar olacağının bilgisi verdi. KKTC Havayolları taşımacılığına destek oluşturulması toplantısında ise güzel sonuçlar alındığını bildiren Akpınar, önümüzdeki günlerde bu konuda başta KKTC Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere ilgili devlet birimlerin bilgilendirileceğinin bilgisi verildi. Akpınar ayrıca, gerek işbirliği alan belirleme toplantısında; gerekse anlaşma kapsamında Ürdün Kraliyet Havacılık Akademisi’nin; bölgede, havacılık eğitim güçlerini birleştirme kararı aldığını vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediye Başkanı Güngördü: "En önemli yatırım eğitime yapılandır"
image Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye olarak 5 yıl içinde bölge okullarına yaklaşık 2 milyon 200 TL’binlik yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Çavuşoğlu : "2019-2020 eğitim öğretim yılına yarın başlıyoruz"
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu 2019-2020 eğitim öğretim yılı vesilesiyle mesaj yayımladı.
KTÖS: "Devlet sosyal devlet olma sorumluluğundan kaçmıştır"
image KTÖS, "Genel bütçe içerisinde Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın bütcesinin %11.95 (924 milyon TL) olmasına rağmen yeni okul ve ek derslik ihtiyaçları, tamirat ve tadilat işleri için komik bir meblağ ayırdığını iddia eder...