Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 5 Eylül 2019, Perşembe 16:00
banner

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, AB Burs Programı'nın 2019-20 akademik yıl etkinliğine katıldı

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, AB Burs Programı'nın 2019-20 akademik yıl etkinliğine katıldıMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin (AB) Mali Yardım Programı çerçevesinde finanse ettiği "2019/20 Akademik Yılı Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Bursları Programı” için Bedesten’de düzenlenen etkinliğe katıldı.
Paylaş  
8
5
7
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu “2019/20 Akademik Yılı Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Bursları Programı” için Bedesten’de düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türkü’nün evrensel değerlere sahip, üretken bir toplum olduğunu ancak ülkenin içinde bulunduğu durumdan dolayı bilgiye ulaşmakta bir takım sorunlar yaşadığını belirterek, son zamanlarda bir kısım öğrencinin bu burslar sayesinde kendisini geliştirme fırsatı yakaladığını ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde eğitim alma ve staj yapma imkanına sahip olduğunu belirtti.

Bu yıl 650 öğrencinin burslara başvuru yaptığını, 150 öğrencinin de bu burslardan yararlanma fırsatı yakaladığını söyleyen Çavuşoğlu, “Verilen burslar önemli ancak burslardan yararlananların sayısı kısıtlı. Bu sayının daha da arttırılmasını arzu ediyoruz” dedi, verdikleri destek için AB yetkililerine ve bu sürecin devamlılığını sağlayıp başarıyla sürdüren British Council yetkililerine teşekkür etti.

Çavuşoğlu konuşmasının devamında, toplum olarak AB standartlarına gelmek için üzerlerine düşen görevleri yapmaları gereketiğine de dikkat çekerken, AB burslarından yararlanan ve aldıkları eğitimin ardından ülkeye dönen vatandaşların, bu standartlara ulaşılmasına katkı koyacağına inanç belirtti.

“Kıbrıs Türkü, Dünya’nın neresinde çağdaşlık ve gelişmişlik varsa ona ulaşmak ister” vurgusu da yapan Çavuşoğlu, gerek eğitim, gerekse iş yaşamında bu burslardan yararlanan ve başarılı olan kişileri ayrıca tebrik ederek gittikleri yerlerde edindikleri deneyimleri ve izlenimleri ülkemize taşımalarının önemli olduğuna dikkat çekti.

Etkinlik, Bakan Çavuşoğlu’nun konuşmasının ardından burs programına katılarak mezun olan öğrencilerin düzenlediği panel ile sona erdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs'ta muhtemel federal çözüm DAÜ'de tartışıldı
image DAÜ'de düzenlenen "Kıbrıs'ta Muhtemel Federal Çözüm Üzerine Değerlendirmeler"
GAÜ "Uluslar Projesi 35" kapsamını genişletmeye devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Dubai Kördez Amerikan Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalandı.
Hayvan üreticilerine yönelik eğitim programları başlatılıyor
image Hayvan üreticilerine yönelik eğitim programları başlatılıyor...