Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Eylül 2019, Cuma 07:35
banner

UKÜ Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde "IV. ELMIS Uluslararası Özel Eğitim Kongresi" düzenleniyor

UKÜ Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde IV. ELMIS Uluslararası Özel Eğitim Kongresi düzenleniyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Eğitim Fakültesi'nin ev sahipliğinde “IV. ELMIS Uluslararası Özel Eğitim Kongresi” düzenleniyor.
Paylaş  
4
2
4
0

UKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı ve Kongre Genel Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın,  fakülte ev sahipliğinde düzenlenecek olan ‘IV. ELMIS Uluslararası Özel Eğitim Kongresi’nin 25-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğini kaydetti.

UKÜ Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan kongrenin Onursal Başkanının UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin olduğunu belirten Yalın, ayrıca Prof. Dr. Philip Garner ve Prof. Dr. Ayşegül Ataman’ınise çağrılı konuşmacılar olarak katılacağını ve katılımcı öğretmenlere yönelik atölye çalışmaları ile seminerler düzenleneceğini belirtti.

Prof. Dr. Yalın, kongrenin 2019 ana temasının “Özel Eğitimde Etkili Bütünleştirme, Yönetim ve Liderlik: Özel Eğitimin Bugünü ve Geleceği” olarak belirlendiğini; Kongrede bu temaya uygun panel ve çalıştaylardüzenleyeceklerini de aktardı.

Prof. Dr. Yalın, ‘IV. ELMIS Uluslararası Özel Eğitim Kongresi’nde, eğitim bilimleri alanında çalışan bilim insanlarının uluslararası ortamda buluşmaları, yeni bilgi ve düşünceler ile son yapılan araştırma bulgularını paylaşmaları, sorunları tartışmaları ve alana yeni katkılar getirmelerini amaçladıklarını belirtti.

Kongrede çeşitli bilimsel ve sosyal etkinliklerle zenginleştirilerek, katılımcılara bilimsel bir şölen yaşatmayı hedeflediklerini ifade eden Yalın, kongreye ulusal ve uluslararası düzeyde birçok bilim insanının katılacağını da bildirdi. Prof. Dr. Yalın, kongrede yer alacak katılımcıların özel eğitimde etkili bütünleştirme, etkili yönetim ve liderlik, bilimsel kanıt temelli uygulamalar, özel eğitim gerektiren bireylere yönelik programların geliştirilmesigibi araştırma bulgularını paylaşarak, tartışma fırsatı bulacaklarını da dile getirdi.

Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın,  başvuruların devam ettiğine dikkat çekerek, kongre hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.ciu.edu.tr/elmis2019websitesi adresi üzerinden ulaşılabileceğini kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ 22. Oryantasyon Günleri devam ediyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 22. Oryantasyon Günleri tüm hızıyla devam ediyor.
Şht. Hüseyin Ruso'da öğretim yılı kahvaltı ikramı ile başladı
image Şht. Hüseyin Ruso'da 2019-20 eğitim ve öğretim yılı resmen başladı. Okulun ilk gününde öğrencilere kahvaltı dağıtıldı.
Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, Bekirpaşa Lisesi'nde duyurdu: "Kolej bölümü seneye y...
image Ortaokul ve liselerde 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı... İlk gün İskele'deki Bekirpaşa Lisesi'ni ziyaret eden Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, bir sonraki eğitim yılında kolej bölümünün yeni binasında eğitim göreceğini ...