Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Eylül 2019, Cuma 13:42
banner

Uluçay: "Ülkemizdeki üniversitelerimizle gurur duyuyoruz"

Uluçay: Ülkemizdeki üniversitelerimizle gurur duyuyoruzMeclis Başkanı Uluçay, yaz kampına katılan üniversite öğrencileri kabul etti.
Paylaş  
7
5
7
0

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, KKTC’de yaz kampı yapan üniversite öğrencilerini kabul etti. Uluçay, kabulde, “Ülkemizdeki üniversitelerimizle gurur duyuyoruz” vurgusunda bulundu.

Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre, Uluçay, yaz kampına katılan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ve Saraybosna Üniversitesi’nden öğrencileri Mavi Salonu’nda kabul etti.

Uluçay, ülkenin ve dünya sorunlarının konuşulması için böyle etkinliklerin önemli bir zemin oluşturduğunu ifade ederek, KKTC’nin böyle bir organizasyonu üslenmesinin ayrıca önem arz ettiğini söyledi.

“Ülkemizdeki üniversitelerimizle gurur duyuyoruz” diyen Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, üniversitelerin ve turizmin ülke ekonomisine büyük kaynak teşkil ettiğini belirtti.

“HEM BÖLGE HEM DE DÜNYA BARIŞINA KATKIDA BULUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

KKTC’de yüksek öğretim alanında büyük bir çaba ortaya konduğunu vurgulayan Meclis Başkanı Uluçay, bu çaba neticesinde ülkede 100 bin civarında öğrenci bulunduğunu ifade etti.

Uluçay, “Ülkemizin de bölgemizdeki ülkelerin de ekonomik refahını gözeten bir mücadele içindeyiz. Hem bölge hem de dünya barışına katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

Ülkede 19 üniversite bulunduğunu, 7-8 yeni başvuru olduğunu söyleyen Uluçay, dünyadaki birçok üniversiteyle birlikte yürütülen eğitim süreçlerinin öğrenciler için de son derece önemli olduğunu kaydetti.

Uluçay, etkinliğe katkı koyan üniversite temsilcilerine teşekkür ederken kamp için KKTC’ye gelen öğrencilerin ülkeyi de daha yakından tanıyacağına, gittikleri yerde KKTC hakkında bilgi vereceklerine inanç belirtti.

Başkan Uluçay, daha sonra kampa katılan öğrencilerin sorularını yanıtladı, Cumhuriyet Meclisi’nin işleyişi, Kıbrıs sorunu ve diğer konularla ilgili bilgi verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Girne Belediye Başkanı Güngördü: "En önemli yatırım eğitime yapılandır"
image Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye olarak 5 yıl içinde bölge okullarına yaklaşık 2 milyon 200 TL’binlik yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Çavuşoğlu : "2019-2020 eğitim öğretim yılına yarın başlıyoruz"
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu 2019-2020 eğitim öğretim yılı vesilesiyle mesaj yayımladı.
KTÖS: "Devlet sosyal devlet olma sorumluluğundan kaçmıştır"
image KTÖS, "Genel bütçe içerisinde Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın bütcesinin %11.95 (924 milyon TL) olmasına rağmen yeni okul ve ek derslik ihtiyaçları, tamirat ve tadilat işleri için komik bir meblağ ayırdığını iddia eder...