Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Eylül 2019, Pazar 08:50
banner

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı öğretmenler için mesleki gelişim sertifika programı düzenliyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı öğretmenler için mesleki gelişim sertifika programı düzenliyorMilli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile TC Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde verilen destekle, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi üzerinde çok önemli katkılar sağlayacak, uluslararası akreditasyona sahip ve kol faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik Oryantiring, Doğa Yürüyüşü, Eğitimde Drama, OSB (Otizm Spektrum Bozukluğu), Türkçe, Grafik ve Animasyon gibi branşlarda Mesleki Gelişim Sertifika Programları düzenleniyor.
Paylaş  
9
7
9
0

Bakanlık açıklamasına göre, 9-13 Eylül tarihleri arasında 7 farklı konuda beş gün sürecek olan kurslar, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Kurslar her gün saat 09:00’dan 17:00’ye kadar devam edecek. Kurslara kayıt yaptıracak öğretmenler kayıtlarını yarın UKܒde kurulan kayıt masalarına yapabilecek.

Düzenlenecek kurslarla öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, Türkçe öğretiminde kullanılan yeni yaklaşım, yöntem ve teknikleri konusunda bilgilendirilmesi, Doğa yürüyüşü liderliği ve oryantiring sporuna yönelik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, doğa yürüyüşü liderliği ve oryantiring sporu ile doğada, açık alanlarda sağlıklı yaşam egzersizleri yapmalarının sağlanması, sosyal ve sportif becerilerinin artırılması, eğitimde drama uygulamaları konusunda yeni öğretim yöntem ve teknikleri hakkında bilgilendirilmeleri, grafik ve animasyon hazırlamaya yönelik bilgi ve becerilerinin artırılması hedefleniyor.

İki ülke öğretmenleri arasındaki yenilikçi eğitim uygulamalarının paylaşımının arttırılması amacıyla düzenlenecek sertifika programlarının açılışı yarın saat 09:00’da gerçekleştirilecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

"Davranışsal Müdahale ve Gelişim Odaklı Zihniyet Eğitimi" pilot çalışmalarını...
image Davranışsal Müdahale ve Gelişim Odaklı Zihniyet Eğitimi'nin pilot çalışmalarının değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Diyabet Derneği'nden "Yaşamın Sesine Kulak Ver" isimli konferans
image Diyabet Derneği "Yaşamın Sesine Kulak Ver" isimli konferans düzenliyor.
Doç. Dr. Tolgay Karanfiller, afet eğitimi önemine dikkat çekti
image UKÜ'lü Akademisyen Doç. Dr. Tolgay Karanfiller, afet eğitiminin önemine dikkat çekti.