Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Eylül 2019, Salı 09:00
banner

KKTC'de tek: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ile Hukuk Bölümü Çift Anadal Programı

KKTC'de tek: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ile Hukuk Bölümü Çift Anadal ProgramıKıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ile Hukuk Bölümü “çift anadal programı” olarak eğitim imkanı sağlıyor.
Paylaş  
8
6
8
0

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren YÖK’ün Çift Anadal Programı (ÇAP) için öngördüğü şartları taşıyan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileri Hukuk Bölümü’nde öğrenim görmeye başladı.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden iki öğrencimiz geçtiğimiz ders yılından itibaren Hukuk ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinde eğitimlerine aynı anda devam etti.  

Çift Anadal Programı’na başvuran Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğrencileri görüşlerini şu şekilde ifade ettiler:

SULTAN UNVAR – REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK BÖLÜMÜ 2. SINIF ÖĞRENCİSİ

"Çift Anadal Programına başvurmamızın nedeni şudur. 14 yıl boyunca Hukuk okumak istedim. Hayalim olan bir meslekti. Çalıştım çabaladım ama bazı aksilikler nedeniyle bu bölüme yerleşemedim. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü tercih ettim.

Okulumuz hem Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü hem de Hukuk Bölümü’nü aynı anda okuma avantajını bizlere verdi. Bizde bu fırsattan yararlanmak istedik.

Zor bir bölüm. İki bölüm içinde geçerli. Kolay olmayan bölümler. Ama imkansızda değil. Başarabileceğimi düşünüyorum. Azimliyim.

Derslere girdik. Hocalarımızla konuştuk. Kolay değil ama başarabileceğimizi düşünüyorum. Yapacağım. Buna inanıyorum. Hocalarımızın bize desteği çok oldu bu süreç içerisinde. Hem dekanımızın hem bölüm başkanlarımızın yardımı çok dokundu.

İlk başta bu düşüncem hayal gibi görünüyordu. Çünkü ulaşamayacağım bir şeymiş gibi görüyordum. Arkadaşımla birlikte hocalarımızla konuşup, bu hayalimizi onlarla paylaşınca, imkansız olmadığını böyle bir fırsat verebileceklerini belirttiler.

Bir sürecin sonucunda başvurumuz kabul edildi. Umarım her iki bölümü de başarılı bir şekilde bitirir ve mezun oluruz."

HAYRİYE KOÇ – REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK BÖLÜMÜ 2. SINIF ÖĞRENCİSİ

"Öncelikle RPD Bölümü’ne çok isteyerek ve severek geldim. Ama okulumuzun bize sunmuş olduğu Çift Anadal Programı(ÇAP) duyunca yararlanmak istedim. RPD ve Hukuk bölümünü aynı anda okumak istedim. Bu süreçte tüm hocalarımızdan destek gördük. Hocalarımız bize inandılar ve destek verdiler.

Hukuk bölümünde çok zorlanacağımızı biliyorduk ama bu bölümü okumak hayalimizdi. Çevremizden Hukuk’un kalın kitaplardan oluştuğunu, uykusuz geceler yaşayacağımız gibi söylemler duysakta biz vazgeçmedik. Hukuk’un sadece bunlardan oluşmadığını ve bunu göze alarak bu bölümü okumaya karar verdik. Özverili bir şekilde başaracağımıza inandık.

Ülkemizde insan psikolojisinden anlayan Hukukçulara da ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. ÇAP yaparak diğer arkadaşlarımızdan bir adım öne geçeceğimize inanıyoruz.

Umarım başarılı bir şekilde mezun oluruz."


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Okul kaygısı yaşayan çocuklar için ebeveynlere tavsiye
image Yrd. Doç. Dr. Nuri, okul kaygısı yaşayan çocuklar için ebeveynlere tavsiyelerde bulundu.
DAÜ'den CISCO eğitimleri başarısı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Bilgi İşlem Merkezi, CISCO Systems tarafından tüm dünyada sürdürülen Networking Akademi Eğitimleri'ne 15 yıldır aralıksız devam ediyor.
DAÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı'na sanatla başlıyor
image Sanata daima değer veren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2019 - 2020 Akademik Yılı'na yine sanatla başlayacak.