Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Eylül 2019, Salı 15:47
banner

DAÜ öğrencisinden önemli başarı

DAÜ öğrencisinden önemli başarıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü yüksek lisans öğrencisi Arvin Medghalchi uluslararası Posterheroes yarışmasında geleneksel kategori dalında ilk 40 yarışmacı içerisine girme başarısı gösterdi.
Paylaş  
7
5
7
0

DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu tarafından verilen VACD502 Atölye Çalışması-II dersi kapsamında hazırladığı afiş ile yarışmaya katılan Medghalchi, elde ettiği başarı ile tüm DAÜ ailesini gururlandırdı.

Dünyanın 108 farklı ülkesinden 2 bin 125 katılımcının yer aldığı yarışmada katılımcılar belirlenen boyutlarda hazırladıkları posterler ile yarışmaya katıldılar.

Profesyonel tasarımcılar, öğrenciler ve grafik tasarıma tutku duyanların katılabileceği söz konusu yarışmaya her yıl yoğun bir katılım gerçekleşiyor. 

Her sene sosyal ve çevresel bir tema üzerine gerçekleştirilen yarışmada bu yıl “Posterheroes: A Poster for Integration” teması üzerinde duruldu. Yarışma teması entegrasyonla ilgili yapılan açıklamada “Farklı etnik gruplar aynı yerde bir arada yaşadığında veya birbirleriyle etkileşime geçtiğinde doğrudan “temas” söz konusu olabilir.

Dolaylı temas ise süpermarkette alışveriş yapmaktan, günümüzde iletişim unsurları haline gelmiş diğer dillerden ödünç alınan terimleri kullanmaya kadar uzanmaktadır.

Entegrasyon sürecinde, göçmen ve ev sahibi gibi kelimeler aynı sahnedeki geçici aktörlerdir, ancak farklı rolleri vardır; Birincisi adapte olabilmeli ve öğrenebilmeli, ikincisi ise mevcut ve açık olmalıdır. Göçmen bilinmeyen bir ortamda yeni bir hayata başlıyorken, ev sahibi geçmişi, gelenekleri ve düşünceleri konusunda pek bir bilgiye sahip olmadığı böyle bir kişiyi hoş bir şekilde karşılayıp bağrına basabilmelidir.

Bu bağlamda, görev diyaloğu, insan haklarını, barışı koruma, sürdürülebilir kalkınmayı ve son olarak küresel vatandaşlığı teşvik etmek olmalıdır.” denildi.

ÖDÜL TÖRENİ 4 EKİM 2019 TARİHİNDE

Yarışma sonunda dereceye giren katılımcılara 4 Ekim 2019 tarihinde İtalya Torino’da gerçekleştirilecek olan Graphic Days Torino Festivali’nde ödülleri takdim edilecek.

Söz konusu yarışmada geleneksel ve kinetik kategorilerinde yarışan katılımcılardan dereceye girmeye hak kazananların eserleri festival süresince sergilenecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ 22. Oryantasyon Günleri devam ediyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 22. Oryantasyon Günleri tüm hızıyla devam ediyor.
Şht. Hüseyin Ruso'da öğretim yılı kahvaltı ikramı ile başladı
image Şht. Hüseyin Ruso'da 2019-20 eğitim ve öğretim yılı resmen başladı. Okulun ilk gününde öğrencilere kahvaltı dağıtıldı.
Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, Bekirpaşa Lisesi'nde duyurdu: "Kolej bölümü seneye y...
image Ortaokul ve liselerde 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı... İlk gün İskele'deki Bekirpaşa Lisesi'ni ziyaret eden Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, bir sonraki eğitim yılında kolej bölümünün yeni binasında eğitim göreceğini ...