Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Eylül 2019, Salı 10:56
banner

LAÜ'de 'Yeni Yüzler / Yeni Deneyimler' etkinliği

LAÜ'de 'Yeni Yüzler / Yeni Deneyimler' etkinliğiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından 25 - 26 Eylül 2019 tarihlerinde "İlk Tanışma - Yeni Yüzler / Yeni Deneyimler" etkinliği düzenlenecek.
Paylaş  
6
4
6
0

Öğrencilerin mimarlığı sevmesi, aidiyet duygularının artması ve eğitim hayatlarına keyifle başlamaları hedeflenerek düzenlenen bu iki günlük "İlk Tanışma - Yeni Yüzler / Yeni Deneyimler" etkinliği, Mimarlık Fakültesi’nin tüm öğrencilerine açık olacak.

Tüm fakülte öğretim üyelerinin katılım göstereceği ve üniversite yaşamına yeni adım atacak öğrenciler için 25 Eylül’de yapılacak ilk tanışma etkinliğinde öğrencilerden gelen sorular yanıtlanacak  ve Aras tarafından “Kendi Yıldızını Yarat” isimli ilk ders anlatımı yapılacak.

Başarılı mimar LAÜ mezunu Eren Tümer öğrencilere deneyimlerini aktaracak

İlk tanışmanın ardından birinci sınıf öğrencileri, Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Elif Atamaz rehberliğinde ilk çalışmalarına açık alanda “zine” workshop tasarlayarak başlayacaklar. Aynı gün akşamüstü 2018-2019 dönemine ait tüm çalışmaların sergisi için öğrenciler ve ders yürütücüleri tekrar bir araya gelecek.

Etkinliğin 2. gününde ‘zine’ atölyesi ilk tasarımlarını sergi ile herkesle paylaşırken, başarılı mimar LAÜ mezunu Eren Tümer öğrencilerle sohbet edecek ve mimarlık mesleğinde adım adım nasıl ilerlendiğini örneklerle paylaşacak. Etkinlik, şeref belgelerinin takdimi ve tüm öğrenciler ve öğretim üyelerinin birlikte katılacakları kokteyl ile son bulacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ 22. Oryantasyon Günleri devam ediyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 22. Oryantasyon Günleri tüm hızıyla devam ediyor.
Şht. Hüseyin Ruso'da öğretim yılı kahvaltı ikramı ile başladı
image Şht. Hüseyin Ruso'da 2019-20 eğitim ve öğretim yılı resmen başladı. Okulun ilk gününde öğrencilere kahvaltı dağıtıldı.
Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, Bekirpaşa Lisesi'nde duyurdu: "Kolej bölümü seneye y...
image Ortaokul ve liselerde 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı... İlk gün İskele'deki Bekirpaşa Lisesi'ni ziyaret eden Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, bir sonraki eğitim yılında kolej bölümünün yeni binasında eğitim göreceğini ...