Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Eylül 2019, Salı 18:56
banner

Çocuklar artık, bir müzede veya doğada gezerken öğrenecek

Çocuklar artık, bir müzede veya doğada gezerken öğrenecekEğitim Bakanlığı ile TC Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde, ilk ve ortaöğretim öğretmenlerine yönelik Mesleki Gelişim Sertifika programları düzenleniyor. Buna göre; artık öğretmenler eğlenerek öğrenecek, öğrendiklerini de çocuklara bilgiyi artık koşarken, doğada yürürken ya da bir müzede etkinlik yaparken öğretecek.
Paylaş  
6
4
6
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde ilk ve ortaöğretim öğretmenlerine yönelik Mesleki Gelişim Sertifika programları düzenleniyor.

Oryantiring, doğa yürüyüşü, eğitimde drama, otizm spektrum bozukluğu, Türkçe, Grafik ve animasyon konularında düzenlenen program 13 Eylül’e kadar sürecek.

Türkiye’den gelen 52 akademisyenin verdiği eğitimlere yaklaşık 400 öğretmen katılıyor.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu güncellenmeyen bir sistemin asla çağdaş olamayacağını söyledi.

Öncelikli hedeflerinin çocukların sağlıklı, mutlu bir eğitim alması olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, bunun da dünyanın güncelliğini kapsayan bilgilere sahip öğretmenlerle mümkün olacağını kaydetti.

Öğretmenler ne kadar iyi yetişirse öğrencilerin de o kadar iyi yetişeceğini belirten Çavuşoğlu, “bizim bundan sonraki standardımız sağlıklı, mutlu, meslek sahibi, dünyayla iletişim kurabilecek, dünyanın her yerinde ekmeğini kazanabilecek nesiller yetiştirmektir. Bunu yapabilmenin de anahtarı dünya ile eğitimde de kucaklaşmaktır” dedi.

UZUN: “ÖĞRENCİYE ULAŞMADA YENİ GÜNCELLEME YAPMAK İSTİYORUZ”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Cengiz Uzun, verilen hizmet içi eğitimle öğrencilere ulaşmada yeni teknikler, yeni güncellemeler yapmak istediklerini kaydetti.

Uzun, eğitimlerle çocukları sosyal medya bağımlılığından uzaklaştırıp doğa ve çevre ile buluşmasını planlamak istediklerini kaydetti.

AKBIYIK: “ÇOCUKLAR ARTIK EĞLENEREK ÖĞRENECEK”

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Başkanı Sibel Akbıyık ise Türkiye Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim vizyonu ile yeni bir mesleki gelişim modeli oluşturduklarını söyledi.

Akbıyık, öğretmenlerin eğlenerek öğrendikleri eğitim programı ile çocukların bilgiyi artık koşarken, doğada yürürken ya da bir müzede etkinlik yaparken alacağını ifade etti.

BOYACI: “DİP DALGASI ANCAK ÖĞRETMENLERLE SAĞLANIR”

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ise eğitimde dönüşümün ancak öğretmen ve okul yöneticileriyle sağlanabileceğini ifade etti.

Boyacı “yeniliğe ilişkin bir iddianız varsa bu işin kritik aktörü eğitimin başkahramanı öğretmenler ve okul yöneticileri. Biz istedik ki öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz bu yeniliklerde bizim müttefikimiz olsun. Dip dalgası ancak eğitimdeki reformlarda öğretmenlerle ve okul yöneticilerle sağlanır “dedi.

SANER: “ÇOCUKLARIMIZI DÜNYAYI TANIYAN BİREYLER HALİNE GETİRMEK İSTEDİK”

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mustafa Saner de eğitimde değişimi değil dönüşümü yakalamak istediklerini kaydetti.

Saner “çocuklarımızı sadece tez çözmekle uğraşan, bütün hayatı boyunca eğitimde ezberle uğraşan bireyler olmaktan çıkarıp daha sosyal, kendine güveni olan, dünyayı tanıyan, çözüm üretebilen bireyler haline getirmek istedik. Bu felsefeden yola çıkarak eğitimleri kurguladık” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, Bekirpaşa Lisesi'nde duyurdu: "Kolej bölümü seneye y...
image Ortaokul ve liselerde 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı... İlk gün İskele'deki Bekirpaşa Lisesi'ni ziyaret eden Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, bir sonraki eğitim yılında kolej bölümünün yeni binasında eğitim göreceğini ...
GAÜ'den Filistin gençliğine büyük destek
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) "Uluslar Projesi 35" Kapsamında Ortadoğu misyonunda Jenerik Kampüs oluşumuna ağırlık vermeye devam ediyor.
TÖDER: "Eğitime olan bakış daha gerçekçi ve çözümcü olmalı"
image Teknik Öğretmenler Derneği (TÖDER), eğitime olan bakışın daha gerçek ve çözümcü olmasını umduklarını belirtti.