Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Eylül 2019, Çarşamba 14:50
banner

İlkokullarda Pazartesi, ortaokul ve liselerde Salı günü dersler başlıyor

İlkokullarda Pazartesi, ortaokul ve liselerde Salı günü dersler başlıyorDevlet okullarında eğitim alan öğrenciler 16 ve 17 Eylül günleri ders başı yapacak.
Paylaş  
6
4
6
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, İlköğretim Dairesi’ne bağlı 114 okulda, yaklaşık 20 bin öğrenc, 16 Eylül Pazartesi günü yeni eğitim yılına başlıyor.

Genel Ortaöğretim Dairesi’ne bağlı 32 okulda öğrenim gören yaklaşık 18 bin ortaokul ve lise öğrenci ile Mesleki Teknik Öğretim Dairesi’ne bağlı 12 okulda öğrenim gören yaklaşık 3 bin 500 meslek lisesi öğrencisi ise, 17 Eylül Salı günü ders başı yapacak.

1-16 ŞUBAT YARIYIL TATİLİ

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın açıkladığı akademik takvime göre, hem İlköğretim Dairesi hem de Genel Ortaöğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi’ne bağlı okullarda birinci dönem 31 Ocak’ta karnelerin dağıtılmasıyla sona erecek, öğrenciler ve öğretmenler yarıyıl tatilinin ardından 17 Şubat’ta ders başı yapacak.

Kolejlere Giriş Sınavı birinci basamak sınavı (KGS-1)  25 Ocak Cumartesi ve Kolejlere Giriş Sınavı ikinci basamak sınavı (KGS-2) 6 Haziran Cumartesi yapılacak.

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi (BEAL) ve 20 Temmuz Fen Lisesi Yerleştirme Sınavı 27 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

8. sınıfı tamamlayan öğrencilerin Meslek Liseleri Programlarına tercih başvurularının alınması ise 19-25 Haziran tarihleri arasında olacak.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

UKÜ Tiyatro Kulübü öğrencilerinden duyarlı davranış
image UKÜ Tiyatro Kulübü öğrencileri, Taşkent Doğa Parkı ve Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi'ne bağışta bulundu.
Ramazan Patak DAÜ'de söyleşi gerçekleştirdi
image Globaltex Fıne Lens CEO'su Ramazan Patak DAÜ'de söyleşi gerçekleştirdi.
Gİ-DER Kurucu Eş Başkanı Öztürkler: "Ülkenin en büyük sorunlarından biri memu...
image Gİ-DER Kurucu Eş başkanı Öztürkler, Kıbrıs Postası'na konuşarak, ülkenin en büyük sorunlarından birinin memuriyetçi zihniyet olduğunu, yetenekli gençlerin keşfedilmesi ve teşvik edilmesi için kıvılcım yaratacak bir ol...