Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Eylül 2019, Çarşamba 18:25
banner

Bambini Montessori, hizmette 4 yılı geride bıraktı

Bambini Montessori, hizmette 4 yılı geride bıraktıOkul öncesi eğitimde tam zamanlı İngiliz dilinde Montessori eğitimi veren tek butik okul Bambini Montessori Nursery hizmette 4 yılı geride bıraktı.
Paylaş  
10
8
10
0

Çocuk gelişimine uygun en doğal ve gerçekçi araç gereçlerle donatılan Bambini Montessori’yi, İngiltere’deki Montessori Centre International’dan sertifikalı Dincel Şükrettin hem yönetiyor hem de orada eğitim veriyor.

Girne Karaoğlanoğlu’ndaki yeni merkezinde yer alan butik okul Bambini Montessori Nursey’nin her sınıfında MCI’dan sertifikalı eğitmenler 2-6 yaş arası çocuklara tam zamanlı İngilizce Montessori eğitim sunuyor. Okul 5.yılına girerken her sınıfında uluslararası sertifikalı Montessori eğitmen bulunduran tek okul olmanın gururunu yaşıyor.

Okulda Montessori felsefesinin uzun yıllardır çok yaygın olduğu Almanya’dan özel olarak gelen Sabrina Lewerenz bu yılda bu alandaki 20 yıllık Montessori eğitim tecrübesini öğrenciler ile paylaşıyor.

Sosyal ve duygusal gelişime de oldukça önem veren okulda, çocukların bağımsızlığı ve özgüvenlerinin oluşması için özveri ile çalışan öğretmenler onları hem hayata hem de ilkokula dünya standartlarında hazırlamak için aileler ile işbirliği yapılıyor.

Hızla gelişen bu modern dünyamızda çocukların doğada geçirdikleri ve oynadıkları zaman gittikçe azalıyor. Bambini, oynayarak öğrenme ve gelişme içeren yaklaşımı ve özel tasarlanmış zengin bir müfredatı ile çocuklara keşfetme ve doğa ile iç içe olma fırsatını sunuyor.

Çocukların doğasına uygun, kişisel gelişimlerini baz alan, her bir öğrenciye ayrı bir birey olarak yaklaşan alternatif bir eğitim sistemini KKTC halkına sunmak amacıyla yola çıktıklarını, anlatan Dincel, Montessori eğitimini, yurt dışından gelen uzmanları ve güçlü bir ekip ile sunmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Öğrenme tutkusunu canlı tutarken Montessori felsefesini özümseyen, eğitmenlerle hizmet verdiklerini söyleyen Dincel, “yaratıcı ve düşündürücü bir öğrenme ortamı oluşturarak 2–6 yaş gurubundaki çocuklarımızın bir yandan bireysel ihtiyaçlarını karşılarken diğer yandan onların potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz ” şeklinde sözlerini tamamladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ 22. Oryantasyon Günleri devam ediyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 22. Oryantasyon Günleri tüm hızıyla devam ediyor.
Şht. Hüseyin Ruso'da öğretim yılı kahvaltı ikramı ile başladı
image Şht. Hüseyin Ruso'da 2019-20 eğitim ve öğretim yılı resmen başladı. Okulun ilk gününde öğrencilere kahvaltı dağıtıldı.
Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, Bekirpaşa Lisesi'nde duyurdu: "Kolej bölümü seneye y...
image Ortaokul ve liselerde 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı... İlk gün İskele'deki Bekirpaşa Lisesi'ni ziyaret eden Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, bir sonraki eğitim yılında kolej bölümünün yeni binasında eğitim göreceğini ...