Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 17 Eylül 2019, Salı 16:32
banner

DAÜ 22. Oryantasyon Günleri devam ediyor

DAÜ 22. Oryantasyon Günleri devam ediyorDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 22. Oryantasyon Günleri tüm hızıyla devam ediyor.
Paylaş  
8
6
8
0

banner

9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 22. Oryantasyon günlerine bu güne kadar 1000’e yakın öğrenci katıldı.

28 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek olan Oryantasyon Günleri Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Program kapsamında, DAܒye yeni başlayan öğrencilerin üniversite ve çevreyle uyum sürecini desteklemek, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla bir dizi seminer ve gezi etkinliklerinin yanı sıra birbirinden eğlenceli pek çok sosyal ve kültürel etkinlikler yer alacak. 

Oryantasyon Günleri kapsamında, yeni gelen öğrenciler Ercan Havalimanı, Gazimağusa ve Girne Limanları’nda karşılanıp yurtlarına yerleştiriliyor.

Yeni gelen öğrenciler ve aileleri için DAÜ – 2 Yurdu, Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü, Öğrenci İşleri Müdürlüğü, Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu ile Uluslararası Ofis’te danışma masaları kurularak öğrencilere ve ailelere en iyi şekilde ulaşılmaya çalışılıyor.

16 Eylül – 26 Eylül 2019 tarihleri arasında her akşam saat 20:00’de, DAÜ – 2 yurdu önünde sinema filmi gösterimleri, oyunlar ve canlı müzik gibi çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler yapılacak.

Bu sayede üniversiteye yeni gelen öğrenciler sosyal bir ortamda tanışıp kaynaşma fırsatını elde edecekler.

Ayrıca, program kapsamında yeni öğrencilere KKTC’yi yakından tanıtabilmek amacıyla 20 Eylül 2019 tarihinde Gazimağusa turu, 21 Eylül 2019 tarihinde Lefkoşa ve Girne turu ve 22 Eylül 2019 tarihinde ise Karpaz turu gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

DAܒye yeni kayıt yaptıran öğrenciler düzenlenen şehir turları ile KKTC`yi daha yakından tanıma fırsatını elde ederken, merak ettikleri tüm soruları cevaplamak üzere söz konusu turlar kapsamında görevli asistanlar kendilerine refakat edecektir.

Hoşgeldin Gecesi 27 Eylül’de

DAÜ 22. Oryantasyon Günleri kapsamında 27 Eylül 2019 tarihinde yeni kayıtlı öğrencilerin Üniversiteye gelişlerini kutlamak için “Hoşgeldin Gecesi” gerçekleştirilecek.

Saat 19:30’da, DAÜ Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan gecede KKTC’nin önce gelen sanatçılarından Ahmet Evan ve The Healers grubu sahne alacak. 

Gecede ayrıca Fakülte ve Yüksekokul tanıtımları ile Öğrenci Kulüplerinin tanıtımları, çeşitli spor yarışmaları, sahne gösterileri ve rekreasyon etkinlikleri yer alacak. Tüm yeni öğrenci ve velilere Kıbrıs Mutfağı’na özgü lezzetlerin de ikram edileceği Hoşgeldin Gecesi’nde DAܒye yeni gelen öğrenciler sosyal bir ortamda biraraya gelme ve kaynaşma şansı yakalayacaklar.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

UKÜ, 2019 - 2020 Akademik Yılı "Öğrenci Kulüpler Şenliği" başladı
image UKÜ Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde yer alan Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğü tarafından “Öğrenci Kulüpler Şenliği” düzenlendi.
LAÜ Öğrencisi Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde
image LAÜ öğrencisi Mert Kurga Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleşecek ‘Sinema Okulu' etkinliğinde yer almaya hak kazandı.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile UKÜ arasındaki işbirliği geliştirilece...
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) arasındaki mevcut işbirliğinin geliştirilmesi görüşüldü.