Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 20 Eylül 2019, Cuma 07:56
banner

Avcı Eğitim Komisyonu tarafından eğitim verilecek

Avcı Eğitim Komisyonu tarafından eğitim verilecekİçişleri Bakanlığı, Avcı Eğitim Komisyonu tarafından eğitim verileceğini duyurdu.
Paylaş  
2
1
2
0

banner

İçişleri Bakanlığı, Avcı Eğitim Komisyonu'nun avcılara eğitim vereceğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Avcı Eğitim Komisyonu Atanma ve Avcı Eğitimi Tüzüğü kuralları gereği, yeni avcı olacak kişilere yönelik 2019 yılı ikinci eğitim dönemi çerçevesinde, Avcı Eğitim Komisyonu tarafından 5 Ekim’de eğitim ve 6 Ekim’de sınav yapılacak.

Verilecek eğitim neticesinde; yapılacak sınavda başarı gösterenlerden 21 yaşını doldurmuş kişilere "Av Ruhsatı Çıkarabilir Belgesi" ile 18-21 yaş arasındaki kişilere de "Öğrenci Av Belgesi" verilecek.

Öğrenci Avcı Adayı ve Avcı Adayı Kişiler Dilekçeleri ile birlikte; Kimlik Kartı Fotokopisi , Av Ruhsatı almaya engeli bulunmadığına dair tam teşekküllü Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu’ndan alınacak rapor. (Ruh Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kulak- Burun- Boğaz Hastalıkları Ortopedi ve Nöroloji (Epilepsi) Uzmanlarından alınacak ve Avcılık Yapmaya Uygundur ibaresi yer alacaktır.), İki adet vesikalık resim, Polis Genel Müdürlüğü’nden alınacak Sabıka Kayıt Belgesi ile Avcı Adayı ile Öğrenci Avcı Adayı kişiler; 2 Ekim 2019 Çarşamba tarihine kadar Kaymakamlıklara veya Avcı Eğitim Komisyonu’na (Avcılık Federasyonu Binası) müracaat etmeleri gerektiği kaydedildi.

18 yaşını doldurmuş, 22 yaşından gün almamış kişiler Öğrenci Avcı Adayı, 21 yaşını doldurmuş kişiler Avcı Adayı olarak kabul edildiği kaydedilen açıklamada, eksik evraklı müracaatların işleme konulmayacağı vurgulandı.

Açıklamaya göre, eğitim 5 Ekim günü saat 08:00’de Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphane Salon 4’de verilecek sınav ise 6 Ekim günü saat 9.00’da aynı yerde yapılacak.

1 AĞUSTOS 2019 - 31 TEMMUZ 2020 DÖNEMİ AV RUHSATI ALMAK İSTEYENLER

18/2009 Sayılı Av ve Avla ilgili Yaban Hayatını Düzenleme Yasası tahtında yeni av sezonu için Avcılık faaliyeti ile ilgili Av Ruhsatı almak isteyen KKTC vatandaşları; Av Ruhsatı Harcı Katkı Payı ve Karga Başı ücretini ödeyerek 31 Temmuz 2020 tarihine kadar geçerli olacak Av Ruhsatını tüm İlçe Kaymakamlıklarından çıkarabilecek.

Yurt dışında ikamet eden KKTC vatandaşları yakınları aracılığı ile Kaymakamlıklara başvuru yapıp Av Ruhsatlarını yenileyebilir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

LAÜ Akademisyeni Telli'den Dünya Anestezi Günü mesajı
image LAÜ Anestezi Bölümü Öğretim Üyesi Telli, Anestezi Günü nedeniyle açıklama yaptı.
DAÜ 2019 - 2020 Akademik Yılı açılış töreni ve ilk ders yapıldı
image DAÜ, 2019 - 2020 Akademik Yılı açılış töreni ve ilk dersi, bugün Mustafa Afşin Ersoy Salonu Merkezi Derslikler'de gerçekleşti.
"Sanata sahip çık, yaşa, yaşat" sloganı ile yola çıkan DAÜ'den etkinlik
image DAÜ ile Rüstem Kitabevi arasında imzalanan protokol gereği oluşturulan etkinlikler programının ilki sanat eleştirmeni ve SALT eski direktörü Vasıf Kortun’un "Üniversitemizin Müzeleri / Üniversite Müzeleri" başlıklı bi...