Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 25 Eylül 2019, Çarşamba 10:58
banner

"Doğanın Evrimi" kitabı okullara dağıtılmaya başlandı

Doğanın Evrimi kitabı okullara dağıtılmaya başlandı"Doğanın Evrimi" kitabı Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın onayıyla lise kademesindeki tüm okullara dağıtılmaya başlandı.
Paylaş  
3
2
3
1

banner

Biyologlar Derneği, “Doğanın Evrimi” kitabının Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın onayıyla lise kademesindeki tüm okullara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandığını açıkladı. 

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten yaptığı yazılı açıklamada, kitabın, Dernek tarafından hazırlanarak, DAÜ-SEN’in desteğiyle yayınladığını kaydetti.

Eğitim sistemindeki eksikliği bir nebze gidermek adına kitapçığın hazırlandığını dile getiren Sarpten, “Öğrencilerin, evrime şans vermesini ve kendini geliştirmesini amaçlayan bu kitapçığın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla lise kademesindeki tüm okullarımıza ücretsiz olarak dağıtımına başlanmıştır. Bilimsel veriler ışığında akılcı düşünmeyi yeğleyenler için önemli bir kaynak yaratan bu kitapçık aracılığıyla evrimi anlamaya ve anlatmaya durmaksızın devam edeceğiz” ifadelerinin kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
25 Eylül 2019, Çarşamba
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Çok güzel bir girişim. Aferin Biyologlar Derneğine... Bir de kendileri özellikle de başkanları akılcı düşünmeyi öğrense ülkeye çok faydaları olacak...

banner
banner
banner
banner

DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması'ndan renkli görüntüler
image Geleneksel olarak her yıl yapılan DAÜ XIII. Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.
LAÜ Öğretim Üyesi Usanmaz: "Ülkede ciddi bir üretim planlaması yapılmalı"
image LAÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Usanmaz, her yıl "Dünya Gıda Günü" olarak kutlanmakta olduğunu belirterek, güne özel açıklamalarda bulundu.
"Dünyada 2 milyar insan makro, mikro besin öğelerinden yoksun besleniyor"
image UKÜ Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Dağ, "Dünyada 2 milyar insan makro, mikro besin öğelerinden yoksun besleniyor" dedi.