Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 26 Eylül 2019, Perşembe 15:15
banner

Doç. Dr. Uludağ, turizm ve istihdam konusuna dikkat çekti

Doç. Dr. Uludağ, turizm ve istihdam konusuna dikkat çektiUKÜ'lü Akademisyen Doç. Dr. Orhan Uludağ, turizm ve istihdam konusuna dikkat çekti.
Paylaş  
6
6
6
0

banner

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Orhan Uludağ, Birleşmiş Milletler tarafından turizm farkındalığının artması ve pozitif turizm algısının geniş tabanlara yayılması amacıyla 27 Eylül tarihinin “Dünya Turizm Günü” olarak kutlanılması kararı aldığını açıkladı.

Doç. Dr. Uludağ, 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nün bu yılki temasının “Turizm ve İş: Herkes için daha iyi bir gelecek” olarak belirlendiğini kaydederek, bu kapsamda eşit istihdamın sağlanması, sosyal birleşme, barış ve güvenlik konularının da ele alınacağını aktardı. 

Yeni teknolojilerin ortaya çıkışının dünya genelinde üretim süreçlerini hızla değiştiren yeni iş biçimlerinin ortaya çıkmasına neden olduğuna dikkat çeken Uludağ, mevcut istihdam politikasının, refah ve eğitim gündemleri için hem fırsat yarattığını hem de baskı uyguladığını söyledi.

Doç. Dr. Uludağ, Uluslararası Çalışma Örgütü'ne göre, küresel işsizlik oranının 2018'de 190 milyona ulaştığını anımsatarak, bu nedenle tüm sektörler ile ülkelerin daha fazla ve daha iyi işler için koşullar yaratması gerektiğini açıkladı.

Yeni teknolojiyi benimsemenin hedefe ulaşmada kilit bir rol oynadığına dikkat çeken Uludağ, yeni teknolojik atılım dalgasını olabildiğince kapsayıcı hale getirmek için yaşam ve iş alanında eğitime dair ciddi miktarlarda yatırım yapılması gerektiğini kaydetti.

Doç. Dr. Orhan Uludağ, iş arayanlara ve işleri otomasyon riski altında olanlara yeni araçlar ile beceriler sağlanması gerektiğini de sözlerine ekleyerek, ‘Dünya Turizm Örgütünün bu yıl kapsamında yukarıda bahsi geçen odak konulara bağlı kalarak üç aksiyon ile harekete geçtiğini’ belirtti. Bu aksiyonları, insanların yeteneklerine yapılan yatırımın artırılması, çalışma kurumlarına yatırımın artırılması ve sürdürülebilir çalışmalara yatırımın artırılması olarak açıklayan Uludağ, 2019 yılının Dünya Turizm Günü temasının bu hedeflerle belirlendiğini ifade etti.

Uludağ, Dünya Turizm Günü nedeniyle tüm turizm sektör temsilcilerinin Dünya Turizm Günü’nü kutladığını da kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ Temel Eğitim Bölümü uluslararası kongrede temsil edildi 
image DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü; Türkiye'de Okul Öncesi Eğitim alanında düzenlenen en geniş kapsamlı kongre olan Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi'nde temsil edildi.
UKÜ'lü Akademisyen Evcan: "BM, Dünya barışını ve güvenliğini korumak için kur...
image UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sinan Evcan, Birleşmiş Milletler Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak "dünya barışını, güvenliğini korumak, uluslararası ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kur...
DAÜ'de intihar ve risk değerlendirme eğitimi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen "İntihar ve Risk Değerlendirme" başlıklı eğitim, geçtiğimiz günlerde DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda gerçekleştirildi.