Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 28 Eylül 2019, Cumartesi 12:58
banner

Doç. Dr. Bozdağlar: "KKTC'nin ekonomik anlamda kalkınması için turizme mutlaka önem verilmesi gerek"

Doç. Dr. Bozdağlar: KKTC'nin ekonomik anlamda kalkınması için turizme mutlaka önem verilmesi gerekGAÜ Turizm ve Konaklama Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bozdağlar, dünya turizm günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Paylaş  
6
6
6
0

banner

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Turizm ve Konaklama Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Bozdağlar, 27 Eylül Dünya Turizm Günü ile ilgili mesaj yayımladı.

Doç. Dr. Bozdağlar, Dünya Turizm Günü ile ilgili yayınlamış olduğu mesajında, KKTC’nin ekonomik anlamda kalkınması için turizme mutlaka önem verilmesi gerektiğini belirterek, devamında şunları söyledi:

“Tanınmamış olmamızdan kaynaklanan ulaşım sorunları ciddi bir tehdit olarak sektörün önünde ki en büyük sorun olarak bulunuyorsa da, bugüne kadar yapmış olunan tüm turizm faaliyetlerinin aslında imkânsız olmadığının bir göstergesidir. Özellikle geçtiğimiz yıl başlayan ve yükselen ivme tüm zor şartlara rağmen ülkemizin iklim ve doğa olarak turizmin tüm alanları için uygun olduğunun göstergesidir. Turizmin on iki aya yaymak için alternatif turizm modellerinin başında doğa turizmi, sağlık turizmi, spor turizmi, kongre turizmi, dağcılık ve kış turizmi gelmektedir.

KKTC gibi ulaşımı nispetten zor olan ada ülkelerinin ekonomik anlamda canlanması ve tanınma adına adımlar atılması için turizm sektöründe bulunan tüm paydaşların bir araya gelip, ülke turizminin sürdürülebilir bir yapıda ilerlemesi için katkı koyması gerektiğini düşünüyorum.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ Temel Eğitim Bölümü uluslararası kongrede temsil edildi 
image DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü; Türkiye'de Okul Öncesi Eğitim alanında düzenlenen en geniş kapsamlı kongre olan Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi'nde temsil edildi.
UKÜ'lü Akademisyen Evcan: "BM, Dünya barışını ve güvenliğini korumak için kur...
image UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sinan Evcan, Birleşmiş Milletler Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak "dünya barışını, güvenliğini korumak, uluslararası ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kur...
DAÜ'de intihar ve risk değerlendirme eğitimi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen "İntihar ve Risk Değerlendirme" başlıklı eğitim, geçtiğimiz günlerde DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda gerçekleştirildi.