Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Eylül 2019, Pazartesi 13:30
banner

Final Üniversitesi'nde oryantasyon tamamlandı, dersler başladı...

Final Üniversitesi'nde oryantasyon tamamlandı, dersler başladı...Final Üniversitesi'nde oryantasyon programlarının tamamlanmasının ardından dersler başladı...
Paylaş  
2
3
2
0

banner

Final Üniversitesi, yeni kayıt yaptıran öğrencilerinin akademik ve sosyal uyumlaşma sürecini kolaylaştırmak amacıyla bir dizi etkinliklerin gerçekleştirildiği Oryantasyon Programı tamamlandı. Oryantasyon Programı kapsamında bilgilendirme toplantılarının yanı sıra Girne tanıtım gezisi ve Hoş Geldin Partisi gibi çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Öğrenciler yeni başlayacakları Üniversite yaşamına adapte olurken, diğer öğrenciler ile sosyal bir ortamda tanışıp kaynaşma fırsatı yakaladı.

Ülkemizden, Türkiye’den ve dünyanın 41 farklı ülkesinden gelen öğrencilere kaliteli eğitim sunan Final Üniversitesi’nin, 2019-2020 Akademik Yıl Oryantasyon Programı bilgilendirme toplantıları ile başladı. Üniversite’nin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantılarda Rektör Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak ve Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı İbrahim Taşel’in yanı sıra üniversitenin akademik ve idari birim sorumluları yeni gelen öğrencilere üniversite ile ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

GİRNE TURU VE “HOŞ GELDİN PARTİSİ” İLE PROGRAM TAMAMLANDI

Final Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yıl Oryantasyon Programı kapsamında akademik, idari ve konaklama işlemlerini tamamlayan öğrenciler oryantasyon liderleri eşliğinde Girne gezisine katıldı. Öğrencilik hayatlarının önemli bir kısmını yaşayacakları kenti gezen öğrenciler programın son gecesinde Final Üniversitesi’nin yeni yaşam merkezinde havuz başı “Hoşgeldin Partisi”nde doyasıya eğlendi. Partide öğrenciler DJ performansı ile eğlenip kaynaşma imkanı bulurken yerel lezzetleri de tanıma fırsatı yakaladı.

Yoğun ve keyifli geçen Oryantasyon Programı ardından Final Üniversitesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı’nın dersleri başladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ Temel Eğitim Bölümü uluslararası kongrede temsil edildi 
image DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü; Türkiye'de Okul Öncesi Eğitim alanında düzenlenen en geniş kapsamlı kongre olan Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi'nde temsil edildi.
UKÜ'lü Akademisyen Evcan: "BM, Dünya barışını ve güvenliğini korumak için kur...
image UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sinan Evcan, Birleşmiş Milletler Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak "dünya barışını, güvenliğini korumak, uluslararası ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kur...
DAÜ'de intihar ve risk değerlendirme eğitimi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen "İntihar ve Risk Değerlendirme" başlıklı eğitim, geçtiğimiz günlerde DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda gerçekleştirildi.