Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Eylül 2019, Pazartesi 13:51
banner

LAÜ Mimarlık Fakültesi'nde "Yeni Yüzler Yeni Deneyimler" etkinliği

LAÜ Mimarlık Fakültesi'nde Yeni Yüzler Yeni Deneyimler etkinliğiLefke Avrupa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bu yıl ilk kez 'yeni yüzler yeni deneyimler' başlıklı bir tanışma etkinliği düzenledi.
Paylaş  
4
4
4
0

banner

Lefke Avrupa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bu yıl ilk kez ‘yeni yüzler yeni deneyimler’ başlıklı bir tanışma etkinliği düzenledi ve bu çerçevede öğrencilerin katılımı ile ‘zine çalışma atölyesi’ gerçekleştirdi.

Yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Elif Atamaz, Yrd. Doç. Dr. Derin Işıkören ve Dr. Feriha Urfalı Doğu’nun yaptığı atölye çalışması, üniversite kampüsü içerisinde, mimarlık fakültesi açık alanda yapıldı.

Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Elif Atamaz yapılan çalışma hakkında bilgiler vererek, “Zine tasarım atölyesi; tüm dünyada yeni yeni gelişip yayılan bir çalışma atölyesidir. Her yaştan ve eğitim seviyesinden insanların katılabileceği bu çalışmalarda renkli kağıtlar, çizim kalemleri, boyalar, bantlar, zımbalar, kurdelalar ve etrafta bulunabilecek her türden malzeme kullanılabilir. Amaç; teknoloji olmadan, eski geleneksel yöntemlerle, çizerek, boyayarak, kolaj yaparak herkesin kendini ifade edebilmesidir ve yaratıcılığın sınırları yoktur. Adının ‘zine’ olma nedeni; “magazine”den gelmesidir; çünkü her ürün renkli bir dergi gibi dolu, canlı, eğlenceli ve anlam yüklüdür” dedi.

ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMALARI SERGİLENDİ

Mimarlık, İç Mimarlık ve Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinin birarada çalışma imkanı bulduğu zine atölyesinin 2 gün boyunca devam ettiğini belirten Atamaz,  her öğrencinin kendi seçtikleri bir konu üzerinden hayal edebildiklerini kağıtlara aktardıklarını ve ortaya çıkan tüm çalışmaların sergilendiğini ve böylelikle kampüs içerisindeki diğer öğrenci ve konukların da çalışmaları izleme imkanı bulduklarını ifade etti.

Atamaz, farklı disiplinlerin zine atölyesinde buluştuğu etkinliğin; yeni gelenlere hoşgeldin derken, Mimarlık Fakültesi’nin farklı sınıflardan ve farklı bölümlerden öğrencilerine de birlikte çalışma imkanı sağladığını belirterek,  farklı disiplinlerden tasarım öğrencilerinin açık havada yaratıcı fikirler geliştirebileceği ve kendini üniversiteye ait hissedebileceği böylesi bir atölye çalışmalarının herkes için olumlu duygular yarattığını vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ Temel Eğitim Bölümü uluslararası kongrede temsil edildi 
image DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü; Türkiye'de Okul Öncesi Eğitim alanında düzenlenen en geniş kapsamlı kongre olan Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi'nde temsil edildi.
UKÜ'lü Akademisyen Evcan: "BM, Dünya barışını ve güvenliğini korumak için kur...
image UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sinan Evcan, Birleşmiş Milletler Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak "dünya barışını, güvenliğini korumak, uluslararası ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kur...
DAÜ'de intihar ve risk değerlendirme eğitimi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen "İntihar ve Risk Değerlendirme" başlıklı eğitim, geçtiğimiz günlerde DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda gerçekleştirildi.