Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Ekim 2019, Salı 16:10
banner

GAÜ'de Oryantasyon Günleri başladı

GAÜ'de Oryantasyon Günleri başladıGirne Amerikan Üniversitesi'nde yeni akademik yılın oryantasyon günleri başladı...
Paylaş  
4
3
4
0

banner

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Günleri başladı.

Oryantasyon günleri kapsamında, yeni kayıt yaptıran öğrencilere Üniversite’yi, Üniversite Yaşamını ve KKTC’yi daha yakından tanıtmak adına birbirinden farklı organizasyonlar düzenlenmeye devam ediyor.

GAÜ, Oryantasyon günleri kapsamında gerçekleştirilen birçok etkinlik ile yeni öğrencilerin kaynaşmaları ve eğitim hayatlarına daha kolay uyum sağlamaları, Kulüp Stantları ile; akademik hayatın yanı sıra; öğrencilerin boş zamanlarını kendi ilgi alanları ve yetenekleri ile sosyal yönünü geliştirmeyi amaçlıyor.

Konuyla ilgili GAܒden yapılan açıklamada, GAÜ olarak, bireyin akademik yönünü tercih ettiği fakülte belirlediği; sosyal yönünü ise üniversitesinde bulunan kulüplerin geliştirdiği belirtildi.

Kulüplere üye olan öğrencilerin kaynaşma sürecinin hızla gelişildiği ve bir çok etkinliklerin kulüpler tarafından da düzenlendiği belirtildi. Oryantasyon programı doğrultusunda; Üniversitenin ve fakültelerin ayrı bilgilendirme sunumları ile öğrenci kulüpleri ve grupları tanıtımları, seminerler halinde gerçekleşirken, Kuzey Kıbrıs`ı tanıma amaçlı kültür turları da programda yine yer alacak.

Oryantasyon günleri kapsamında ayrıca, öğrencilerin birbirleri ile daha iyi kaynaşmaları ve ortamı benimsemeleri için, her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Welcome Pary” nin 2 Ekim  Çarşamba günü gerçekleşeceği belirtildi. Etkinlik takviminin 1-4 Ekim Üniversite Kulüp ve Stantları, 3 Ekim Sunset Colour Festival, 4 Ekim MCC Buluşması, 6 Ekim Denizleri koruyalım ve Çevre Etkinliği ile devam edeceği vurgulandı.

Üniversite hayatının yalnızca eğitim ve dersler olmadığı, sosyal ve kültürel gelişimler için, eğlence ve çeşitli sosyal aktivitelerinde gerekli olduğu vurgulanan açıklamada, Kıbrıs’ı tanıtmak adına düzenlenen şehir turlarının; 5 Ekim Cumartesi Günü Girne Turu ile başlayacağı, 12 Ekim Başkent Lefkoşa, 19 Ekim Gazimağosa ve 26 Ekim Dipkarpaz Turu ile oryantasyon günlerinin sona ereceği ifade edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri ara...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi, dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri arasında yer aldı.
Erdoğan'ın çağrısını, Akpınar yorumladı: "Türk Dünyası gençlerinin, GAÜ diplo...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Türk Dili konuşan ülkelerden gelerek, yüksek öğrenimini GAÜ'de başarıyla tamamlamış mezunlarının yüksek oranlara sahip sayısı ile gurur duyduklarını söy...
"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yükseköğretim kurumlarında sürdürülebilirlik konusunda değerlendirmeler yapan UI Green Metric World University Rankings ile birlikte "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı düzenleniyo...