Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Ekim 2019, Salı 10:29
banner

DAÜ Mimarlık Fakültesi, Ahmet Vural Behaeddin Öğrenci Ödülleri Yarışması düzenliyor

DAÜ Mimarlık Fakültesi, Ahmet Vural Behaeddin Öğrenci Ödülleri Yarışması düzenliyorDoğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, "Ahmet Vural Behaeddin Öğrenci Ödülleri Yarışması" düzenliyor
Paylaş  
4
3
4
0

banner

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü ve Mimarlık Fakültesi ile Kıbrıslı Türk modernist mimar Ahmet Vural Behaeddin’in eşi Tülin Behaeddin arasında imzalanan protokol kapsamında, Ahmet Vural Behaeddin’in yapıtlarını ve anılarını yaşatmak amacı ile gelenekselleşmiş olan öğrenci ödülleri yarışması, 21-23 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.

Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) üniversitelerin Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri’nin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine açık olacak. Bu doğrultuda, öğrenciler yarışmaya bir önceki akademik yılda (2018-2019) tamamlanmış tasarım stüdyosu çalışmalarıyla da katılabilecek. Mimarlık ve İç Mimarlık olarak toplam dört kategoride olmak üzere her yıl seviyesinden ilgili tasarım stüdyoları için birer ödül kategorisi bulunuyor. Yarışma duyurusunda ilan edilen bir format dahilinde öğrencilerden belirtilen akademik yıla ait projelerini grafik olarak yeniden düzenlenmiş bir pafta ile bir poster sunuşuna dönüştürmeleri bekleniyor.

KKTC SINIRLARINI AŞIYOR

DAÜ Mimarlık Fakültesi, bu yıl 8.’si düzenlenecek olan yarışmanın hazırlıklarına başladı. Bu bağlamda yurtiçi (Lefke Avrupa Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Uluslararası Final Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi gibi) ve yurtdışından (Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi gibi) fakültelerin görevlendirdiği bir öğretim görevlisinin Ahmet Vural Bahaeddin Öğrenci Ödülleri Yarışması 2019’da organizasyon üyesi olarak görevlendirildiği yarışma ilk kez KKTC sınırlarını aşıp Türkiye Mimarlık Fakültelerinin katılımını da sağlayacak. Doç.Dr. Banu Tevfikler Çavuşoğlu başkanlığında, Prof.Dr. Mukaddes Polay, Doç.Dr. Zehra Öngül ve Doç.Dr. Kağan Günçe’den oluşan DAÜ Mimarlık Fakültesi Ahmet Vural Behaeddin Komisyonu tarafından düzenlenen yarışma takvimine göre, öğrenci projesi teslim tarihi 21 Ekim 2019 Pazartesi, jüri değerlendirme tarihi ise 23 Ekim 2019 Çarşamba olarak belirlendi. Ödül Töreni ve Sergi Açılışı 25 Ekim 2019 Cuma günü, sergi süresi ise 25 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihlerinde olacak.

PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK

Ahmet Vural Behaeddin Öğrenci Ödülleri Yarışması 2019’un genel koordinatörlüğünü Ekrem Ziver Bodamyalızade, koordinatörlüğünü Doç.Dr. Banu Tevfikler Çavuşoğlu’nun yaptığı yarışmanın danışma kurulu ise DAÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Dinçyürek, DAÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Resmiye Alpar Atun, DAÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı, Hakkı Atun ve Tülin Behaeddin’den oluşuyor. Nevzat Sayın, Esat Fişek, Ertuğ Ertuğrul, Ebru Olgun, Çağdaş Özgece, Resul Ergün gibiTürkiye ve Kıbrıs’tan önemli mimar ve içmimarlarla, ilgili oda başkanları ve temsilcilerinden oluşan davetli jüri üyelerinin katılması ve yarışmanın prestijinin hak ettiği noktaya yükseltilmesi hedefleniyor. Yarışmada tüm katılımcılara sertifika, ve çeşitli kategorilerde kazananlara para ödülü verilecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna http:/farc.emu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DAÜ Temel Eğitim Bölümü uluslararası kongrede temsil edildi 
image DAÜ Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü; Türkiye'de Okul Öncesi Eğitim alanında düzenlenen en geniş kapsamlı kongre olan Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi'nde temsil edildi.
UKÜ'lü Akademisyen Evcan: "BM, Dünya barışını ve güvenliğini korumak için kur...
image UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sinan Evcan, Birleşmiş Milletler Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak "dünya barışını, güvenliğini korumak, uluslararası ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kur...
DAÜ'de intihar ve risk değerlendirme eğitimi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen "İntihar ve Risk Değerlendirme" başlıklı eğitim, geçtiğimiz günlerde DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu'nda gerçekleştirildi.